iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

11 bakanın görevi sona erdi

11 bakanın görevi sona erdi

Bazı isimler milletvekili olmadıkları için Geçici Bakanlar Kurulu’nda yer almazken, Ayşenur İslam, Volkan Bozkır, Sebahattin Öztürk’ün yerine de yeni üyeler getirildi.

28 Ağustos 2015 Cuma - 19 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

ANKARA

Anayasa’nın 114’üncü maddesi layıkıyla açılan Geçici Bakanlar Kurulu’nda, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker saylav olmadıkları düşüncesince arazi alamadı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AB Bakanı Volkan Bozkır ile İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün hesabına ise cedit esame getirildi.

Başbakan Yardımcılarından Arınç ve Babacan ile bakanlardan Çavuşoğlu, Çelik, Yıldız, Canikli, Çelik ve Eker milletvekili olmadıkları düşüncesince Geçici Bakanlar Kurulu’nda görevlendirilmedi. Bu adların son üç fasıl süresince mebusluk yapması zımnında ve AK Parti’nin tüzüğü gereği 7 Haziran seçiminde de namzet gösterilmemişti.

Numan Kurtulmuş ve Yalçın Akdoğan Başbakan Yardımcılığı görevine bitmeme ederken, MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş ve kâin kabinede Kalkınma Bakanı vazifesini yürüten Cevdet Yılmaz, Arınç ve Babacan’dan boşalan koltuklara oturacak. Dışişleri Bakanlığı’na Mevlüt Çavuşoğlu hesabına Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Faruk Çelik’in hesabına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarlığı vazifesini yürüten Ahmet Erdem atandı. 

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız yerini AK Parti bozuk Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun’a bıraktı. 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda Nurettin Canikli hesabına bire bir bakanlıkta müsteşarlık vazifesini yürüten Cenap Aşcı, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in hesabına ise BBP bozuk Genel Başkanı Yalçın Topçu görevlendirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ise koltuğunu, bire bir bakanlıkta bakan yardımcılığı vazifesini yürüten AK Parti Diyarbakır bozuk Milletvekili Kutbettin Arzu’ya devredecek. 

Kabine dışı küsurat gayrı bakanlar

Milletvekili olamadığı düşüncesince Geçici Bakanlar Kurulu’nda yer almayan 8 isimle birlikte Ayşenur İslam, Volkan Bozkır ve Sebahattin Öztürk de kabin dışı kaldı. 

Bu esame hesabına Geçici Bakanlar Kurulu’nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na akademisyen Ayşen Gürcan, AB Bakanlığı’na HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, İçişleri Bakanlığı’na ise İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok getirildi.

Muhabir: Ilkay Guder, Yıldız Aktaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler