Ana sayfa / Magazin / 2 Aylık Bebeğin Boğazına Çengelli İğne Kaçtı

2 Aylık Bebeğin Boğazına Çengelli İğne Kaçtı

2 Aylık Bebeğin Boğazına Çengelli İğne Kaçtı
Oyuncu ve UNICEF İyi Niyet Elçisi Tuba Büyüküstün , TBMM’de yaptığı konuşmada Suriyeli çocuklarla alakalı ” Hayatları boyunca yaşadıkları şiddeti unutmayacaklar . ” dedi .
Türkiye’nin 81 ilden Çocuk Hakları Komitesi temsilcisi ile Suriyeli 40 çocuğun katılımıyla düzenlenen 16 . Ulusal Çocuk Forumu kapanış töreni , TBMM konferans salonunda gerçekleştirildi . Toplantıya UNICEF İyi Niyet Elçisi Tuba Büyüküstün de katıldı .

” YAŞADIKLARI ŞİDDETİ HAYATLARI BOYUNCA UNUTMAYACAKLAR ”

Aynı zamanda ikiz çocukları yer alan Büyüküstün , sığınmacı meselenine konusunda suskun kalmayarak şunları söyledi: ” Suriyeli çocukların yaşadıkları zorluğu , kalplerdeki kırgınlığı ve endişeyi gözlerinde rastlamak , anne ve insan olarak beni derinden etkiledi . Bu çocuklar , yaşadıkları şiddeti hayatları boyunca unutmayacak . Bu minik bedenleri , bu civarı acıya dayanmak zorunda bırakmak haksızlık değil mi? Bu nedenle ‘haksızlıkla mücadele et’ kampanyası bir sürü mühim . Bence haksızlık , onların çocukluklarının çalınması . Bu adaletsizliği tüm hayat bir araya gelerek değiştirebilir . “

hakkında admin

Bunda Bakın

Yıldız Tilbe Periscope’ta Herkesi Gülmekten Kırdı Geçirdi

Ünlü sanatçı, Twitter'ın yan uygulaması Periscope'tan canlı yayın yaptı. 'Bu mudur periscope' diyen Tilbe herkesi gülmekten kırdı geçirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir