Ana sayfa / Haberler / 3 Dönemlik İki İsim Kabineye Girdi! İşte AK Parti’de Kabine Dışı Kalanlar

3 Dönemlik İki İsim Kabineye Girdi! İşte AK Parti’de Kabine Dışı Kalanlar

Başbakan Davutoğlu, cedit Bakanlar Kurulu üyelerini açıkladı. Geçici Bakanlar Kurulu’nda ilgi calip atamalar oldu. AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, bulaşıcı seçme hükümetinde 3 dönemliklerin arazi almayacağını belirtmişti lakin zaman Başbakan Davutoğlu’nun açıklamış olduğu seçme hükümetinde dü 3 dönemlik ad arazi aldı.

ÜÇ DÖNEMLİK İKİ İSİM KABİNEYE GİRDİ

Daha geçmiş meydana getirilen açıklamalarda geçiçi kabinede AK Parti’nin 3 dönemlik milletvekilllerinin arazi almayacağı belirtilirken, listede Vecdi Gönül ve Ali Rıza Alaboyun’un arazi alması kulislerde şaşkınlıkla karşılandı. Vecdi Gönül Milli Savunma Bakanlığı’na, Ali Rıza Alaboyun ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na getirildi.

AK PARTİ HÜKÜMETLERİNİN DEĞİŞMEZ İSMİ GİTTİ

AK Parti Hükümeti’nin oluşturduğu bakanlar kurulunda en esasen bu güne karar yegâne ad ünvanı Ali Babacan’a aitti. Abdullah Gül’ün kurduğu 58. Hükümet’ten başlayarak AK Parti’nin 13 senelık iktidarındaki hep kabinelerin kesin adı bulunan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan kabinede arazi almadı. Babacan, AK Parti’nin iktidara geldiği günden bu güne tutum politikalarını yönetmen ad namına biliniyor.

Kabinede arazi almayan öteki adlar ise şöyle;

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker

Gümrük Bakanı Nurettin Canikli

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir