Ana sayfa / ekonomi / 3. Köprünün Çelik Tabliye Montajının Yarısı Bitti

3. Köprünün Çelik Tabliye Montajının Yarısı Bitti

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün Anadolu yakasına konulacak 13’üncü tabliye ile baş başa 59 tabliyeden 29’unun spekülasyon ve bulak işlemi sona erdi. Tabliyenin çoğul eliyle gelişi, kaldırılması ve meydana getirilen icraat kameralar kabilinden görüntülendi

ÇALIŞMALAR TAM GAZ

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesinde icraat bitmeme ediyor. Köprüdeki en ağırı 923 titrem bulunan 59 polat tabliyeden 29’unun spekülasyon ve bulak işlemleri sona erdi. Böylece polat tabliye spekülasyon işlemlerinin ½ si tamam oldu. Öte taraftan polat tabliyelerin konulması işlemiyle baş başa köprüyü taşıyacak dü sistemden önde gelen bükülmüş bekletme halatlarının da 108 adet bükülmüş bekletme halatın montajıyla köprüde kısaca 3 bin kilometre kablo fariğ oldu.

Bu kapsamda kişi yollarının yapımının arkası sıra başlanılan anne kablonun çekiminde, hep 13 titrem bulunan dü anne kablo düşüncesince hem Avrupa bununla ortak Asya yakasından icraat eş anlı adına bitmeme ediyor. Eğik bekletme halatlarıyla baş başa köprüyü taşıyacak dü sistemden önde gelen anne kablo çekimi kısaca dü ay sürecek.

HALATLAR ÇEKİLİYOR

Bu kapsamda üstünden koşa taraflı 8 şeritli otoban ve dü şeritli çipo yolu geçecek bulunan köprünün Asya yakası bölümüne 13’üncü tabliyenin gelişi kameralar kabilinden görüntülendi. Güney Kore’de imal edilen polat parçalarının, İstanbul Tuzla, İzmit Gebze ve Yalova Altınova’daki tesislerde birleştirilerek gemiye yüklendikten sonradan çoğul eliyle getirilen polat tabliye, yüzer vinçle kaldırıldı. Tabliyenin kaldırma, spekülasyon ve bulak işlemleri İHA kamerasına yansıdı.

Öte taraftan pisik yolu üstünde halat çekmece emekleri sürerken tabliye tahammül işlemlerinde ICA düzenlilik kadrosunun disiplin düzenlilik önlemi almış olduğu görüldü.

TABLİYELER ARTIK DİREKT DENİZDEN ALINIYOR

Köprü seviyesine tahsil edilen polat tabliyeler, şirketin formül değiştirmesiyle bundan sonradan Derrick Crane ismi sunulan vinçle doğrudan denizden alınmaya başlandı. Bu sayede tabliye tahammül işlemleri çabuk ilerlerken, bu ay içinde alternatif iklim ve rüzgarlı çoğul bulunmasına karşın polat tabliye 7 günde kaldırıldı.

İki kıtayı birleştirecek bulunan tabliyelerin kaldırılması düşüncesince yapım alanına Derrick Crane ismi sunulan vinçlerin parçaları getirildi. Daha ilkin montajları tamamlanan ve bin titrem tahammül kapasitesine cemaat dev vinçler, köprünün polat tabliyelerinin çoğul ve karadan kaldırılıp yerleştirilmesi evresinde kullanılıyor. Çalışmalar kapsamında, 940 titrem ağırlığını bulacak bulunan tabliyelerin monte edilmesi bu vinçler sebebiyle sağlanıyor. Tabliyelerin kaldırılmasını sağlayıcı bu vinçler çoğul ve karadan tabliyeyi alarak, güreşçi köprüsü tabliyelerinin bileşke noktalarından kaldırarak ilhak yapıyor. Bir geçmiş konulmuş bulunan tabliyenin devamına konulmuş bulunan bu vinçlerin tahammül kapasitesi bin ton, ağırlıkları 300 titrem civarında. Toplam 59 tabliyenin 40 tam sayı bu dev vinçler yardımı ile kaldırılacak.

hakkında admin

Bunda Bakın

Bakandan kırmızı ette indirim sinyali

Hükümetin tavan fiyat belirlediği kırmızı etle ilgili Maliye Bakanı Naci Ağbal KDV indirimi mesajı verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir