Ana sayfa / Haberler / 6 saatlik kritik toplantı

6 saatlik kritik toplantı

6 saatlik kritik toplantı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılmış olan toplantı, 6 saat sürdü.

Toplantıda, iç ve harici gelişmeler ele alındı.

MGK’ya işaret eden yazılı açıklamada bulunuldu:

“Ankara’daki terör saldırısının, yürütülen adli ve idari soruşturmalar çerçevesinde bir sürü yönlü olarak ele alınmıştır. Milletimizin bir arada yaşama iradesini, ülkemizdeki huzur ve barış ortamını ortadan kaldırmayı hedef alan terörist faaliyetler içerisinde bulunan örgütlerle ve uzantılarıyla mücadelenin aralıksız sürdüreceğinin altı çizilmiştir.

MGK izahında, toplantıda Suriye’de meydana gelen ve uluslararası niteliği gün geçtikçe artan gelişmelerin etraflıca değerlendirildiği, hava sahası ihlallerinin ele alındığı belirtilerek, “Rusya ve İran’ın Suriye’deki rejimle ve bölgedeki gelişmelerle alakalı davranış ve politikaları değerlendirilmiştir. Bölücü terör teşkilatının Suriye’deki uzantılarının da uluslararası sahada terör örgütleri kapsamında tescilinin gerekliliğinin altı çizilmiş, DEAŞ terör örgütüne karşın mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği vurgulanmıştır. “

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir