Ana sayfa / Haberler / ABD İstihbarat Veriyor, Türk Jetleri Mevzileri Vuruyor

ABD İstihbarat Veriyor, Türk Jetleri Mevzileri Vuruyor

Dışişleri Bakanlığı kabilinden Suriye’deki IŞİD mevzilerinin kuma yönetim kuvvetleriyle kuma iklim harekâtı ile vurulmuş olduğu açıklamasının teferruatları güneş yüzüne çıkıyor.

İLK ORTAK OPERASYON

Askeri yetkililer Suriye’deki IŞİD mevzilerinin kuma yönetim uçakları ile evvel kere vurulmasına müteallik değerlendirmede bulundu. Yetkililer İncirlik Hava Sahası’nın ABD ve kuma yönetim uçaklarına açılmasının arkası sıra IŞİD’e huzur kuma harekât yapıldığını duyurdu.

İSTİHBARAT ABD’DEN

Koalisyon uçaklarının konuşlu bulunmuş olduğu İncirlik Hava Sahası’ndaki Türk jetleri ve Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü’nde konuşlu bulunan harp uçaklarının hedefleri muvaffakiyet ile vurmuş olduğu belirtildi. Askeri yetkililer, evvel kere kuma yönetim güçleri ile Türk harp uçaklarının katılmış olduğu operasyonda istihbaratın ABD kabilinden verildiğini dile getirdi.

TÜRK JETLERİ VURDU

ABD kabilinden maruz duyum üstünde İncirlik ve Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü’nde konuşlu kâin harp uçaklarının maruz koordinatları vurarak problemsiz benzeri biçimde üslerine arka devir icra ettiği bildirildi.

SINIR DIŞI OPERASYONDA SURİYE İÇİN TAM YETKİ

Öte taraftan gelecek günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülerek Bakanlar Kurulu’nda sonucu verilecek bulunan hudut dışı harekât tezkeresinin 1 yıl elan uzatılacağı ve Suriye düşüncesince hudut dışı tezkereye kusursuz izin verilmesinin beklendiği belirtildi. Tezkerenin 1 yıl elan uzatılması ve Suriye’ye mümkün operasyonlarda Genelkurmay Başkanlığı’na kusursuz izin verilmesi üstünde IŞİD’e müteveccih operasyonların sıklaştırılacağı kaydedildi.

DİYARBAKIR’A UÇAK TAKVİYESİ

ABD kabilinden maruz duyum üstünde İncirlik’te konuşlu kâin kuma yönetim güçlerine ilgili uçaklar ile Diyarbakır’da konuşlu kâin Türk jetlerinin IŞİD’e müteveccih operasyonları sürerken, Diyarbakır’a harp uçağı takviyesi yapıldığı belirtildi. Askeri kaynaklar, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bünyesindeki Amasya Merzifon’da konuşlu kâin 5. Ana Jet Üssü’ne müteallik Akıncı ve Tunç filolarına ilgili uçakların da sağlamlaştırma gibi Diyarbakır’a gönderme edildiğini kaydetti.

ERKEN SEÇİM HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir