iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

‘AK Parti aday başvurusu almayacak’ iddiası

‘AK Parti aday başvurusu almayacak’ iddiası

AK Parti’nin 1 Kasım 2015 seçimlerinde yapılacak milletvekili seçimi için yeniden aday adayı başvurusu almayacağı iddia edildi.

28 Ağustos 2015 Cuma - 32 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

AK Parti Genel Merkezi kaynaklarından edinilen bilgiye göre, AK Parti’nin ilkgüz ayında iri kongresini meydana getirecek olması ve takvim sıkışıklığı nedeniyle, haftalarca devam eden aday talibi başvurusu, kavuşma ve meyletme çalışmalarını yapmama görüşü ciddilik nail durumda.

Akit’in iddiasına göre, AK Parti yönetimince meydana getirilen değerlendirmeler sonucunda, devir darlığı nedeniyle, cedit aday adaylığı başvurusu alınmaması, 7 Haziran seçimlerinde meydana getirilen bin 40’ı eş cereyan etmek kabilinden 6 bin 223 namzetlik başvurusunun bu seçimde de ele katılması görüşü ciddilik kazandı. Buna göre, aday adaylarının partide kâin dosyalan baştan incelenerek bazen illerdeki adaylar değiştirilebilecek.

ADAY YAPILACAK KAMU ÇALIŞANLARİ İSTİFA ETTİRİLECEK

AK Parti yönetimi, mevki kademelerinde etkin ve aday yapılacak bulunan adlara “istifa eT diyecek. Nokta atışı yerine incizap ettirilecek bulunan bu isimler, akıllıca yerlerden aday gösterilecek. Yine 7 Haziran seçimlerinde aday adaylığı başvurusu yapmamış bulunan ve aday olmasında yarar tanıdık adlara de namzetlik başvurusunda bulunmaları belirtilecek.

7 HAZİRAN ÖNCESİ ADAY BELİRLEME SÜRECİ 3 AY SÜRMÜŞTÜ

AK Parti’nin 7 Haziran mebus umumi tarzı aday tayin süreci kusursuz 3 ay sürmüştü. 6 bin 223 aday adayı, 12 madun komisyon, arkası sıra 4 aralık komisyonun çalışmalarıyla geçmiş bin 100’e düşürüldü. Komisyonlar aday adaylarıyla ilgilendiren ayrıntılı raporlar hazırladı. Bu raporlar, AK Parti Genel Başkanı Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığındaki 12 şahıslik cisim komisyona sunuldu. Üst madun kurul da adayları, listelerin YSK’ya teslimine analog hafta kaldığında belirleyebildi.

1 Kasım seçimlerine ise dü ay kalması, arada da 12 Eylül’de yapılacak iri kongrenin bulunması, takvimi müttehit güzel sıkıştırdığından, baştan aday talibi başvurusu alınmaması görüşü fırka yönetiminde ciddilik kazandı. Genel Merkezin aday tayin süreciyle ilgilendiren sonuncu kararını gelecek günlerde kamuoyuna açıklayacağı öğrenildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler