iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ , ” Türkiye’yi rastgele bir cemaat , cuntacı , medya patronu yönetemez . Millet ve sandık yönetir . Başka bir şey yönetemez ” dedi . Kırıkkale’de bir düğün salonunda sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Özdağ , 17 – 25 Aralık operasyonlarından 1 , 5 sene önce […]

22 Ekim 2015 Perşembe - 51 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ , ” Türkiye’yi rastgele bir cemaat , cuntacı , medya patronu yönetemez . Millet ve sandık yönetir . Başka bir şey yönetemez ” dedi .

Kırıkkale’de bir düğün salonunda sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Özdağ , 17 – 25 Aralık operasyonlarından 1 , 5 sene önce görüşmesinde Fetullah Gülen’in kendisine , ” AK Parti 3 dönem daha iktidarda olmalı , 3 dönem yasağını da kaldırın ” dediğini söyledi .

Recep Tayyip Erdoğan’a övgüler yağdıran bir adamın , 1 , 5 sene önce dershaneleri bahane ederek ” boşbakan ” demeye başladığını anımsatan Özdağ , ” Ne değişti? Şöyle istiyordu . AK Parti 3 dönem daha iktidarda kalsın , ben orduyu , yargıyı , emniyeti , sermayeyi , medyayı ele geçireyim , 100 milyar dolar param olsun . ABD’den bir uçak kalksın , İstanbul’a insin , 5 milyon kişi beni karşılasın , ben Türkiye’yi yöneteyim’ istedi . Türkiye’yi rastgele bir cemaat , cuntacı , medya patronu yönetemez . Millet ve sandık yönetir . Başka bir şey yönetemez ” diye konuştu .

Özdağ , Çözüm Süreci’ni ilk defa Atatürk’ün başlattığını , 1937 – 1938’de aynı vaatlerde bulunduğunu ileri sürdü .

Ardından Turgut Özal’ın Çözüm Süreci’ni gündeme getirdiğinin altını çizen Özdağ , ” Abdullah Öcalan ile görüşelim bu kan akmasın , insanlar dağa çıkmasın , askerim , polisim ölmesin ” dedi . Dinlemediler , yine devam ettiler . Sonra MHP , DSP , ANAP iktidarında , Bülent Ecevit , Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz 7 saat 20 dakika konuşarak , Öcalan’ın idamını parlamentoya indirmediler . İdamın süreci parlamentoda biter . Parlamento ‘evet’ veya ‘hayır’ diyecek . Süreci kestiler . Çünkü bekleme süreciydi , çözüm içindi . Kan akmasın diye yaptılar . Siz yapınca iyi ” ifadelerini kullandı .

” Hem Kurmanci hem Sorani haberleşme yapıyoruz ”

HDP’nin , PKK’nın siyasi uzantısı olduğunu ve Türkiye’de özerklik ile öz yönetim ilan etmek istediklerini dile getiren Özdağ , şunları kaydetti:

” Aziz bir milletiz ve gereğini de yaparız . Daha yapmadık , her şeyi de söylemedik . Devletimiz çok güçlü . Çözüm Süreci’ni kan akmasın , Türkiye zengin ve özgür olsun diye yaptık . Biz Anadolu Ajansı ile hem Kurmanci hem Sorani habercilik yapıyoruz .

Bireysel özgürlüğe evet . Kimin ne özgürlüğü gasp edildiyse onu veririz . Başörtüsünü Türk , Kürt takmış , katsayı adaletsizliğinden Türk , Kürt , Laz , Çerkez faydalanmış hiç önemli değil . Herkese sağlarız bu özgürlüğü . Eksikse TBMM bunun için var . Fakat kolektif özgünlük isterseniz , ‘özerklik ilan edeceğiz , ayrı bir devlet kuracağız , Fırat’ın öbür tarafında Kürdistan , bu tarafta ortak vatan olacak’ diyecekseniz hiçbir zaman buna müsaade etmeyeceğiz . Tek vatan , tek devlet , tek millet ve tek bayrakla beraber resmi dil Türkçe olarak kıyamete kadar yaşayacağız . Kürtler bizim kardeşimiz , Kürt’le , Çerkez’le problemimiz yok . Irk yarış atları için geçerlidir , insanlar için değil . İnsanlar ancak takvaca üstündür . Ne kadar insansanız o kadar değerlisiniz . Herkesi birinci sınıf vatandaş yapmak istiyoruz . Onlar algıyı yönetmek istiyorlar . “

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı medyum timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler