Ana sayfa / Haberler / AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ , ” Türkiye’yi rastgele bir cemaat , cuntacı , medya patronu yönetemez . Millet ve sandık yönetir . Başka bir şey yönetemez ” dedi .

Kırıkkale’de bir düğün salonunda sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Özdağ , 17 – 25 Aralık operasyonlarından 1 , 5 sene önce görüşmesinde Fetullah Gülen’in kendisine , ” AK Parti 3 dönem daha iktidarda olmalı , 3 dönem yasağını da kaldırın ” dediğini söyledi .

Recep Tayyip Erdoğan’a övgüler yağdıran bir adamın , 1 , 5 sene önce dershaneleri bahane ederek ” boşbakan ” demeye başladığını anımsatan Özdağ , ” Ne değişti? Şöyle istiyordu . AK Parti 3 dönem daha iktidarda kalsın , ben orduyu , yargıyı , emniyeti , sermayeyi , medyayı ele geçireyim , 100 milyar dolar param olsun . ABD’den bir uçak kalksın , İstanbul’a insin , 5 milyon kişi beni karşılasın , ben Türkiye’yi yöneteyim’ istedi . Türkiye’yi rastgele bir cemaat , cuntacı , medya patronu yönetemez . Millet ve sandık yönetir . Başka bir şey yönetemez ” diye konuştu .

Özdağ , Çözüm Süreci’ni ilk defa Atatürk’ün başlattığını , 1937 – 1938’de aynı vaatlerde bulunduğunu ileri sürdü .

Ardından Turgut Özal’ın Çözüm Süreci’ni gündeme getirdiğinin altını çizen Özdağ , ” Abdullah Öcalan ile görüşelim bu kan akmasın , insanlar dağa çıkmasın , askerim , polisim ölmesin ” dedi . Dinlemediler , yine devam ettiler . Sonra MHP , DSP , ANAP iktidarında , Bülent Ecevit , Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz 7 saat 20 dakika konuşarak , Öcalan’ın idamını parlamentoya indirmediler . İdamın süreci parlamentoda biter . Parlamento ‘evet’ veya ‘hayır’ diyecek . Süreci kestiler . Çünkü bekleme süreciydi , çözüm içindi . Kan akmasın diye yaptılar . Siz yapınca iyi ” ifadelerini kullandı .

” Hem Kurmanci hem Sorani haberleşme yapıyoruz ”

HDP’nin , PKK’nın siyasi uzantısı olduğunu ve Türkiye’de özerklik ile öz yönetim ilan etmek istediklerini dile getiren Özdağ , şunları kaydetti:

” Aziz bir milletiz ve gereğini de yaparız . Daha yapmadık , her şeyi de söylemedik . Devletimiz çok güçlü . Çözüm Süreci’ni kan akmasın , Türkiye zengin ve özgür olsun diye yaptık . Biz Anadolu Ajansı ile hem Kurmanci hem Sorani habercilik yapıyoruz .

Bireysel özgürlüğe evet . Kimin ne özgürlüğü gasp edildiyse onu veririz . Başörtüsünü Türk , Kürt takmış , katsayı adaletsizliğinden Türk , Kürt , Laz , Çerkez faydalanmış hiç önemli değil . Herkese sağlarız bu özgürlüğü . Eksikse TBMM bunun için var . Fakat kolektif özgünlük isterseniz , ‘özerklik ilan edeceğiz , ayrı bir devlet kuracağız , Fırat’ın öbür tarafında Kürdistan , bu tarafta ortak vatan olacak’ diyecekseniz hiçbir zaman buna müsaade etmeyeceğiz . Tek vatan , tek devlet , tek millet ve tek bayrakla beraber resmi dil Türkçe olarak kıyamete kadar yaşayacağız . Kürtler bizim kardeşimiz , Kürt’le , Çerkez’le problemimiz yok . Irk yarış atları için geçerlidir , insanlar için değil . İnsanlar ancak takvaca üstündür . Ne kadar insansanız o kadar değerlisiniz . Herkesi birinci sınıf vatandaş yapmak istiyoruz . Onlar algıyı yönetmek istiyorlar . “

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir