iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Alternatif Kürt Gazı Geliyor

Alternatif Kürt Gazı Geliyor

Rusya ile yükselen gerginlikte herkesin heyecanla ettiği Rus gazının kesilip kesilmeyeceği . Enerji uzmanları , beynelmilel anlaşmalar alanında böylece birşeyin olamayacağını belirtirken , Ülkemiz’nin Rus gazına ihtiyacını azaltacak bilgi Kuzeyindeki Irak’tan geldi . Irak Kürt Bölgesel Idaresi ( IKBY ) Natürel Kaynaklar Bakanlığı’nın doğalgaz sevkıyatına hazırlandığı söylendi . KÜRTLER HAZIRLANIYOR IKBY Parlamentosu Enerji Komisyonu Azasi […]

27 Kasım 2015 Cuma - 25 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Alternatif Kürt Gazı Geliyor
Rusya ile yükselen gerginlikte herkesin heyecanla ettiği Rus gazının kesilip kesilmeyeceği . Enerji uzmanları , beynelmilel anlaşmalar alanında böylece birşeyin olamayacağını belirtirken , Ülkemiz’nin Rus gazına ihtiyacını azaltacak bilgi Kuzeyindeki Irak’tan geldi . Irak Kürt Bölgesel Idaresi ( IKBY ) Natürel Kaynaklar Bakanlığı’nın doğalgaz sevkıyatına hazırlandığı söylendi .

KÜRTLER HAZIRLANIYOR

IKBY Parlamentosu Enerji Komisyonu Azasi Beyar Doski ” Natürel Kaynaklar Bakanlığı , Kürdistan doğalgazını bu yakınlarda hayat piyasalarına sevketmeye hazırlanıyor .
Kürdistan bu adımla hayat enerji haritasındaki yerini alacaktır ” dedi . Kürt bölgesinin doğalgaz rezervi aracılığı ile zengin olduğunu ifade eden Doski ” Petrolün yakınında doğalgaz geliri de uygun fiyat sıkıntıları giderecektir . Bölgemiz doğalgaz rezervi aracılığı ile bir sürü zengindir ” ifadesini kullandı .

ALTYAPI MEVCUT

IKBY’nin doğalgaz ihraç etmeye başlamasıyla dünyadaki sayılabilir tedarikçilerden biri olacağını kaydeden Doski , bunun kendileri amaçlı bir sürü mühim bir hamle olduğunu dile getirdi . Natürel Kaynaklar Bakanı Aşti Hawrami , geçtiğimiz hafta , İstanbul’da düzenlenen Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi’nde , doğalgazın Ülkemiz’ye ne türlü ithal edileceğiyle alakalı endişesinin olmadığını , Ülkemiz’de gereken altyapının şuanki olduğunu söylemişti .

Genel Enerji Başkanı Tony Hayward da alanda 5 trilyon metreküp ek olarak doğalgaz bulguyu yapılabileceğini dile getirerek ” Bu miktar bir sonraki 50 yılda Ülkemiz’nin tüm doğalgaz isteğini karşılamak amaçlı yeteri kadar oluyor . Böylece , Ülkemiz hem bir kendisi gaz kaynaklarının Rusya ve İran bağımlılığından kurtulmasını temin edecek , hem bir de ek olarak düşük rakamlarla bu gazı alabilecek ” değerlendirmesinde bulunmuştu .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler