Ana sayfa / Haberler / Alternatif Kürt Gazı Geliyor

Alternatif Kürt Gazı Geliyor

Alternatif Kürt Gazı Geliyor
Rusya ile yükselen gerginlikte herkesin heyecanla ettiği Rus gazının kesilip kesilmeyeceği . Enerji uzmanları , beynelmilel anlaşmalar alanında böylece birşeyin olamayacağını belirtirken , Ülkemiz’nin Rus gazına ihtiyacını azaltacak bilgi Kuzeyindeki Irak’tan geldi . Irak Kürt Bölgesel Idaresi ( IKBY ) Natürel Kaynaklar Bakanlığı’nın doğalgaz sevkıyatına hazırlandığı söylendi .

KÜRTLER HAZIRLANIYOR

IKBY Parlamentosu Enerji Komisyonu Azasi Beyar Doski ” Natürel Kaynaklar Bakanlığı , Kürdistan doğalgazını bu yakınlarda hayat piyasalarına sevketmeye hazırlanıyor .
Kürdistan bu adımla hayat enerji haritasındaki yerini alacaktır ” dedi . Kürt bölgesinin doğalgaz rezervi aracılığı ile zengin olduğunu ifade eden Doski ” Petrolün yakınında doğalgaz geliri de uygun fiyat sıkıntıları giderecektir . Bölgemiz doğalgaz rezervi aracılığı ile bir sürü zengindir ” ifadesini kullandı .

ALTYAPI MEVCUT

IKBY’nin doğalgaz ihraç etmeye başlamasıyla dünyadaki sayılabilir tedarikçilerden biri olacağını kaydeden Doski , bunun kendileri amaçlı bir sürü mühim bir hamle olduğunu dile getirdi . Natürel Kaynaklar Bakanı Aşti Hawrami , geçtiğimiz hafta , İstanbul’da düzenlenen Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi’nde , doğalgazın Ülkemiz’ye ne türlü ithal edileceğiyle alakalı endişesinin olmadığını , Ülkemiz’de gereken altyapının şuanki olduğunu söylemişti .

Genel Enerji Başkanı Tony Hayward da alanda 5 trilyon metreküp ek olarak doğalgaz bulguyu yapılabileceğini dile getirerek ” Bu miktar bir sonraki 50 yılda Ülkemiz’nin tüm doğalgaz isteğini karşılamak amaçlı yeteri kadar oluyor . Böylece , Ülkemiz hem bir kendisi gaz kaynaklarının Rusya ve İran bağımlılığından kurtulmasını temin edecek , hem bir de ek olarak düşük rakamlarla bu gazı alabilecek ” değerlendirmesinde bulunmuştu .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir