Ana sayfa / Haberler / Araç kasko değeri nedir ?

Araç kasko değeri nedir ?

 

Kasko araçlara yönelik özel bir sigorta sistemine verilen yöntemin adıdır. Bu yöntem sayesinde araçlarınızın içinde bulunduğu kazalardan ve çeşitli olaylardan zarar görmeden kurtulabilirsiniz. Kaskonun içeriği oldukça geniştir. Doğal olaylardan kazalara kadar her türlü gider durumunuzda kasko sizlere yardımcı olur. Kasko yaptırmak için aracınızın tutarına göre senelik ödeme yapmanız gerekir. Bu ödemenin tutarı araç modeli, markası ve üretim yılına göre değişiklik gösterebilir. Araç kasko değeri sorgulamak için çeşitli hazır sistemleri kullanabilirsiniz. Bu hazır sistemler sayesinde aracınızın kasko değerini girebilirsinin. Araç kasko değeri kaskolu aracın pert olma durumunda araç sahibine ödenecek tutarı gösterir.

Kasko Değeri Hesaplama

Kaskolu aracınızın pert olması durumunda kasko firmasından ne kadar para alacağınızı öğrenmek istiyorsanız kasko değeri sorgulama işlemi yapmanız gerekir. Bu işlem sayesinde aracınızın kasko değerini öğrenebilirsiniz. Araç kasko değerleri sitemizde de vardır. Bu konuda bilgi sahibi olmak için sitemizi de kullanabilirsiniz. Araç piyasası genel olarak kasko değerine paralel olarak artış ya da düşüş gösterir. Bir araç kasko değerinden daha fazla bir tutara satılmaz fakat bazı marka araçlar tutulmadığı için kasko değerinden daha aşağı fiyatlar karşılığında satılır. Araçların kasko değerlerini sorgulamak ve bu konuda bilgi sahibi olmak için sitemizi kullanabilirsiniz. Böylece kaskolu aracınızın kullanılamaz hale geldiğinde firmadan ne kadar para alabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Araç Kasko Değeri

Araçların kasko değeri hesaplanırken birçok özelliğine bakılır. Her aracın kasko değeri farklılık gösterir. Bunun sebebi araç kasko değeri hesaplama işleminin araç modeli, markası ve üretim yılına göre yapılmasıdır. Araç kasko değerini Generali üzerinden öğrenebilirsiniz. Sistemin sizden istediği bilgileri eksiksiz olarak doldurursanız aracınızın pert olması durumunda kaskonun ödeyeceği tutarı öğrenebilirsiniz.

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir