Ana sayfa / Haberler / Ayşen Gürcan ilk başörtülü bakan oldu

Ayşen Gürcan ilk başörtülü bakan oldu

Başbakan Ahmet Davutoğlu çeşidinden açıklayan bulaşıcı hükümette toprak düzlük İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşen Gürcan, ilk başörtülü eş bakan oldu. PaylaşTweetlePaylaşGönderYorum Yap
28 Ağustos 2015 21:14

Başbakan Ahmet Davutoğlu çeşidinden açıklayan bulaşıcı hükümette toprak düzlük İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşen Gürcan, ilk başörtülü eş bakan oldu. Akademisyen Ayşen Gürcan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevine getirildi.

AYŞEN GÜRCAN KİMDİR?

1963 seneında doğdu. İlk, ölçülü ve ortaöğretim öğrenimini Burdur’da tamamladı. 1986 seneında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesini bitirdi. 1987-1989 seneları ortada Eğitim İletişimi ve Planlaması bölümünde efdal lisansını tamamladı. Doktorasını Eğitim Teknolojisi Anabilim branşında yaptı. 1990-2005 senelarında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesinde araştırı görevlisi, tedris görevlisi ve akademisyen yerine çalıştı.

2006-2011 seneları ortada Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü yaptı. 2011-2013 senelarında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bakan müşavirliği vazifesinde bulundu. Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümünde akademisyen yerine çalışmaktadır. Eğitim bilimleri, öğrenme-öğretme, eğitim-iletişimi, tekno-psikoloji ve karı eğitimi sahalarında millî ve arsıulusal yayınları bulunmaktadır.

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir