Ana sayfa / Haberler / Aziz Yıldırım Hakkında Zorla Getirilme Kararı Verildi

Aziz Yıldırım Hakkında Zorla Getirilme Kararı Verildi

Aziz Yıldırım Hakkında Zorla Getirilme Kararı Verildi
İş adamı Hamdi Akın’a kötü söz ettiği ve tehditte yer aldığı iddiasıyla 7 yıla civarı hapis cezası istemiyle yargılanan Fenerbahçe Spor Takımı Başkanı Aziz Yıldırım ile ilgili duruşmaya zorlukla getirilme kararı verildi .

7 YıLA CIVARı HAPSİ İSTENDİ

Fenerbahçe Spor Takımı’nün 3 Kasım 2013 tarihinde tertip eden seçimli harika evrensel kurulunda yeniden başkan seçilen Aziz Yıldırım’ı tebrik etmek talep eden iş adamı Hamdi Akın , kötü söz ve tehdide uğradığı gerekçesiyle yakıntıda bulunmuştu . Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca tertip eden iddianamede , kötü söz ve tehditte yer aldığı öne sürülen Aziz Yıldırım’ın , daha daha sonra kürsüye çıkarak basın aziz yayım uzuvlarının önünde Hamdi Akın’ı kastederek tenkit hudutlarını aşan söylemlerde bulunduğunu iddia etmişti . İddiaların CD fotoğrafları ve bilirkişi raporuyla tespit edildiğine uyarı çekilen iddianamede , Aziz Yıldırım’ın suça konu sözleri ile Akın’ın onur , şeref ve saygınlığına saldırıda yer aldığı iddia edilmişti . Bu sebeple de Aziz Yıldırım ile ilgili , ” kötü söz ” ve ” tehdit ” suçlarından 2 sene 3 aydan 7 yıla civarı hapis cezası istemiyle dava açılmıştı .

AZİZ YILDIRIM , DURUŞMALARA GELMEDİ

Anadolu 31 . Asliye Hüküm Mahkemesi’nde yapılmış olan yargılama esnasında önce 2 celse mazereti nedeni ile duruşmalara katılmayan Aziz Yıldırım , Geçen gün görülen duruşmanın 3 . celsesine de gelmedi . Avukatı , Aziz Yıldırım’ın ivedi tek işi amaçlı Ankara’ya gittiğini belirtip mazeret sunarken , Savcılık Hakimi Tamer Akgökçe , Aziz Yıldırım’ın , gönderilen davetiyeye nazaran duruşmalara gelmemesi nedeni ile zorlukla getirilmesine hüküm vererek duruşmayı erteledi .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir