Ana sayfa / Haberler / Bahçeli: Hamd olsun yıkılmadık

Bahçeli: Hamd olsun yıkılmadık

Bahçeli: Hamd olsun yıkılmadık
1 Kasım sonrası ilk kez konuşan MHP lideri Bahçeli , partisinin tasfiye edilmeye çalışıldığını öne sürdü ve ” Varsın oyumuz düşsün , ama dimdik duralım ” dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , 1 Kasım sonrası ilk kez kameraların karşısına çıktı . Bahçeli , dün MHP TBMM grup toplantısında şöyle konuştu:

” Allah’a hamd olsun yıkılmadık , ayaktayız . Kaldı ki yıkılacak rastgele bir şey de görmüyoruz . Düşeceğimizi sanıyorlardı , yanıldılar . Korkacağımızı , kaçacağımızı , iç kargaşaya kapılacağımızı planlıyorlardı , alayı birden havasını aldılar . Milliyetçi Hareket’e ameliyat düzenleyen , buna yarım akıllarıyla yardım ve yataklık yapan kim varsa aldananlar arasında , fitne kafilesindedir . ”

‘Başarı da değil . . . ‘

” 1 Kasım’da aldığımız neticenin bir başarı olduğu iddiasında değilim . Ancak mağlup da olmadığımıza inanıyorum . AKP ne yapmıştır da 4 ay 23 günde 4 milyon 794 bin 515 ilave oy kazanmıştır? 7 Haziran’da bizi destekleyen , 1 Kasım’da bizden kopan kardeşlerimizin kararını da saygıyla karşılıyoruz . Onların istemeye istemeye de olsa başka partilere oy verdiklerini düşünüyoruz . ”

‘Oyun içinde oyun’

” AKP’nin başkanlık sistemini kapsayan yeni anayasa hazırlığı içinde olduğu , al ver sürecinin devreye alındığı anlaşılmaktadır . Demem odur ki , oyun için oyun vardır . İçimizden ve dışımızdan MHP’nin çatısını uçurmak , Türk milliyetçiliğini eritmek için çaba sarfeden ne kadar satılık şahsiyet , fiyatı olan ne kadar devşirme , ne kadar saray hafiyesi varsa devreye girmiştir . Bizim saray lejyonerlerine , bozkurt görünümlü ak trollere , cadı kazanı kaynatan işbirlikçilere devredilecek bir parti de yoktur . 7 Haziran’dan sonra meydanlarda söylediklerimizi unutsa mıydık? Söyler misiniz bana , ne yapsaydık , ne deseydik? Varsın oyumuz düşsün , ama dimdik duralım . Bu şehit yadigarı kutlu davayı hiç kimseye yedirmeyiz , kayyum özlemiyle kavrulan , sancağımızın inmesini isteyen gafillere göz açtırmayız . ”

Umut Oran da atağa kalktı

CHP Genel Başkan adayı ve eski İstanbul Milletvekili Umut Oran , kurultay delegelerine mektup yazarak , olağanüstü kurultay için imza istedi . Oran mektupta , ” İlk imzanın atıldığı günden beri dalga dalga büyüyorsunuz; her türlü baskıya , hukuksuzluğa rağmen boyun eğmeyerek bir abide gibi yükseliyorsunuz . Sizler doğru durdukça eğriler de belli oluyor . Siz haktan yana , haklıdan yana durdukça haksızlar , yetersizler de kendini belli ediyor ” ifadesini kullandı .

Balbay’la baş başa

Bu arada , diğer adaylardan İzmir Milletvekili Mustafa Balbay , Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme yaptı . Kılıçdaroğlu’nun makam odasında baş başa gerçekleştirilen görüşmede kurultay sürecinin değerlendirildiği bildirildi .

Mağul’un cenazesi , otopsi amaçlı Çine Hükümet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir