Ana sayfa / Haberler / Bakanlıktan Milyonlarca Tüketiciye SMS Uyarısı

Bakanlıktan Milyonlarca Tüketiciye SMS Uyarısı

Bakanlık , masrafların alınabilmesi amaçlı legal yolun tüketici orta hakem heyetleri ve mahkemeler meydana geldiğini bilgisini verdi . Bakanlık , nihai dönemde tüketicilere ” dosya masrafınızı alıyoruz ” halinde sevk edilen az iletileri takibe aldı .

BAKANLIKTAN UYANIK OLUN UYARISI

Bakanlık , SMS yöntemiyle yapılmış olan tanıtımlarda bankalar aracılığıyla edinilen senelik kredi kartı aidatı ve kart masrafının geriye alınabileceğine ilişkili olarak danışmanlık hizmeti verici firmalara karşın alıcıların uyanık olmasını talep etti . Gümrük ve Ticaret Bakanlığı , tüketicilerden iştirak eden şikayetler üst kısmına çeşitli gsm telefonu numaralarından tüketicilere az mesaj gönderen firmayı yakın takibe alarak , şirketin vatandaşları tuzağa düşüren sahtekarlık yolunu açığa çıkardı . Binlerce tüketicinin altını çizen yüzlercesini içinde bulunduğu sahtekarlık yöntemi şu şekilde gelişti:

KART BİLGİLERİNİ ÇALDILAR

Firma , bir an önce tüketicilere çeşitli numaralardan SMS’ler göndererek , bankaların aldığı masrafların geriye alınabileceğine karşı prof hizmet verildiği izlenimi uyandırdı . Mağdurların kredi kartı bilgilerini meydan firma , daha ardından bütün bilgilerini elde ettiği tüketilerin kartından çeşitli miktarlarda para tahsil etti . Daha ardından vaadinin mahaline getirilmediğini anlayan tüketici ise SMS iştirak eden numaraları aramasına nazaran hiç kimseye ulaşamadı . Dolandırıldığını fark eden tüketiciler ise nefesi bakanlıkta aldı .

” TÜKETİCİNİN BİLGİ EKSİĞİNİ İSTİSMAR EDİYORLAR ”

Bakanlık şikayetler üst kısmına tüketicinin haber ve deneyim eksikliğinin istismar edildiğini tespit edildi . Tüketiciye önerilerde yer meydan bakanlık ise 6502 sayılabilir Tüketicinin Korunması Ile Ilgili Yasa alanında , tüketici şikayetleriyle , tüketiciye karşı uygulamalardan doğabilecek uyuşmazlıklarda öngörülen legal çözüm yönteminin yalnızca tüketici orta hakem heyetleri ve tüketici mahkemeleri olarak belirlendiğini bilgisini verdi . Tüketicilerden tamamıyla bedava meydana iştirak eden bu 2 yola müracaat etmesini öneri eden Gümrük Bakanlığı , dolandırıcı firmalara karşın uyanık olunmasını talep etti .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir