iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Bakanlıktan Milyonlarca Tüketiciye SMS Uyarısı

Bakanlıktan Milyonlarca Tüketiciye SMS Uyarısı

Bakanlık , masrafların alınabilmesi amaçlı legal yolun tüketici orta hakem heyetleri ve mahkemeler meydana geldiğini bilgisini verdi . Bakanlık , nihai dönemde tüketicilere ” dosya masrafınızı alıyoruz ” halinde sevk edilen az iletileri takibe aldı . BAKANLIKTAN UYANIK OLUN UYARISI Bakanlık , SMS yöntemiyle yapılmış olan tanıtımlarda bankalar aracılığıyla edinilen senelik kredi kartı aidatı ve […]

24 Kasım 2015 Salı - 28 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Bakanlık , masrafların alınabilmesi amaçlı legal yolun tüketici orta hakem heyetleri ve mahkemeler meydana geldiğini bilgisini verdi . Bakanlık , nihai dönemde tüketicilere ” dosya masrafınızı alıyoruz ” halinde sevk edilen az iletileri takibe aldı .

BAKANLIKTAN UYANIK OLUN UYARISI

Bakanlık , SMS yöntemiyle yapılmış olan tanıtımlarda bankalar aracılığıyla edinilen senelik kredi kartı aidatı ve kart masrafının geriye alınabileceğine ilişkili olarak danışmanlık hizmeti verici firmalara karşın alıcıların uyanık olmasını talep etti . Gümrük ve Ticaret Bakanlığı , tüketicilerden iştirak eden şikayetler üst kısmına çeşitli gsm telefonu numaralarından tüketicilere az mesaj gönderen firmayı yakın takibe alarak , şirketin vatandaşları tuzağa düşüren sahtekarlık yolunu açığa çıkardı . Binlerce tüketicinin altını çizen yüzlercesini içinde bulunduğu sahtekarlık yöntemi şu şekilde gelişti:

KART BİLGİLERİNİ ÇALDILAR

Firma , bir an önce tüketicilere çeşitli numaralardan SMS’ler göndererek , bankaların aldığı masrafların geriye alınabileceğine karşı prof hizmet verildiği izlenimi uyandırdı . Mağdurların kredi kartı bilgilerini meydan firma , daha ardından bütün bilgilerini elde ettiği tüketilerin kartından çeşitli miktarlarda para tahsil etti . Daha ardından vaadinin mahaline getirilmediğini anlayan tüketici ise SMS iştirak eden numaraları aramasına nazaran hiç kimseye ulaşamadı . Dolandırıldığını fark eden tüketiciler ise nefesi bakanlıkta aldı .

” TÜKETİCİNİN BİLGİ EKSİĞİNİ İSTİSMAR EDİYORLAR ”

Bakanlık şikayetler üst kısmına tüketicinin haber ve deneyim eksikliğinin istismar edildiğini tespit edildi . Tüketiciye önerilerde yer meydan bakanlık ise 6502 sayılabilir Tüketicinin Korunması Ile Ilgili Yasa alanında , tüketici şikayetleriyle , tüketiciye karşı uygulamalardan doğabilecek uyuşmazlıklarda öngörülen legal çözüm yönteminin yalnızca tüketici orta hakem heyetleri ve tüketici mahkemeleri olarak belirlendiğini bilgisini verdi . Tüketicilerden tamamıyla bedava meydana iştirak eden bu 2 yola müracaat etmesini öneri eden Gümrük Bakanlığı , dolandırıcı firmalara karşın uyanık olunmasını talep etti .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler