Ana sayfa / Haberler / Balbek: Kırım Hükümeti 30 Türk Yatırım Projesini Dondurdu

Balbek: Kırım Hükümeti 30 Türk Yatırım Projesini Dondurdu


Balbek: Kırım Hükümeti 30 Türk Yatırım Projesini Dondurdu
Kırım Başbakan Yardımcısı Ruslan Balbek , Katliam hükümetinin yaklaşık 30 Türk yatırım projesinin durdurduğunu bildirdi .
Balbek: Katliam hükümeti 30 Türk yatırım projesini dondurdu . Katliam Başbakan Yardımcısı Ruslan Balbek , Katliam hükümetinin yaklaşık 30 Türk yatırım projesinin durdurduğunu bildirdi .

BAŞBAKAN AÇIKLADI

Daha önce , Katliam Başbakanı Sergey Aksenov Katliam ve Türkiye arasındaki gemi hattının ve iş temaslarının durdurulacağını açıklamıştı . Ayrıca , Aksenov Kırımlılara Türk ürünleri ve Türkiye’de tatil yapmaktan vazgeçmelerini söylemişti .

30 TÜRK YATIRIMINI DURDURDULAR

Balbek yaptığı açıklamalarda , ” Türkiye’nin Rus Su – 24 uçağını düşürmesinin ardından yaklaşık 30 Türk yatırım projesini durdurma kararı aldık ” dedi ,

” KIRIM RUSYA’YI DESTEKLİYOR ”

Kırımlıların Rus savaş uçağının düşürülmesini büyük bir acıyla karşıladıklarını belirten Balbek , ” Kırımlılar da tüm Rus halkı gibi Devlet Başkanı’mızı destekliyor . Devletimizin güvenliğini ilgilendiren her konu her Rusya Federasyonu vatandaşının en büyük değeridir ” dedi .

KIRIM’IN DURUMU

Kırım Özerk Cumhuriyeti ya da Katliam Cumhuriyeti , Karadeniz’ın kuzeyinde bulunan Katliam yarımadası üzerine heyeti Rusya Federasyonu ile Ukrayna arasında ihtilafa neden meydana gelen alt ulusal birim . Ukrayna tarafından ülkenin en güney bölgesi ve tek özerk cumhuriyeti olarak görülen bölge Katliam Özerk Cumhuriyeti olarak adlandırılmaktadır . Rusya Federasyonu ise bölgeyi yaşanan Katliam krizi sonucu kendi federal yapısı içerisinde yer almakta meydana gelen Katliam Federal Bölgesi’ne bağlı bir bölge olarak görmekte olup , federal ünitesi Katliam Cumhuriyeti olarak adlandırmaktadır . Katliam Parlamentosu 6 Mart 2014 tarihinde Rusya’ya katılma kararı almıştır . 16 Martta yapılan , Katliam Tatarlarının boykot ettiği referandumda çıkan %96 . 8’lik Rusya’ya bağlanma kararıyla Ukrayna’dan bağımsızlık ilan ederek Rusya’ya bağlanmak üzere başvuruda bulunuldu . Rusya tarafından Katliam’ın bağımsızlığı tanındı . Bölge Rusya’ya bağlanmasına rağmen uluslararası alanda hâlâ Ukrayna’ya bağlı bir bölge olarak görülmektedir .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir