iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Balıkçılar bu gece “vira bismillah” diyecek

Balıkçılar bu gece “vira bismillah” diyecek

Balıkçılar, 15 Nisan’da başlayan av yasağının bu gece sona ermesiyle tekneleriyle denize açılacaklar.

31 Ağustos 2015 Pazartesi - 47 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

GİRESUN – GÜLTEKİN YETGİN

Balıkçılar, 15 Nisan’da süregelen av yasağının bu gece sona ermesiyle gırgır tekneleri ve ıvır zıvır teknelerle denize açılarak ‘vira bismillah’ diyecek.

Gece 00.00’da ‘vira bismillah’ diyecek balıkçılar, sezona bereketli oranda sivri avlayarak başlamayı beklenti ediyor. Tüm hazırlıklarını bitiren balıkçılar, yasağın biteceği saati heyecanla bekliyor. 

Av yasağının sona ermesiyle vatandaşların da sofrası şenlenecek. Bol balık tüketmeye özlenti artan vatandaşların palamutu tezgahlardan evvel günlerde 5-10 liralık ortada satın alabileceği belirtiliyor.

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, AA muhabirine icra ettiği açıklamada, bu gece yarısından itibaren başlamış olacak sezonun bereketli geçmesini beklenti ettiklerini söyledi.

Balıkçıların bu gece sivri avlayacağını anlatım fail Arslan, ‘Avcılık sezonu düşüncesince beklentilerimiz müspet yönde. Şu an denizlerin halden umutluyuz, inşallah tığ bereketli avlarız yurttaş da ehven balık yer’ dedi.

Arslan, palamudun yaklaşık bir ay ilkin oltalara vurmaya başladığını dile getirerek, avlanacak balığın 300-400 gr. yakınlarında olacağını düşündüklerini belirtti. Eylül ortası itibarıyla balığın bollacağını dile getiren Arslan, ‘Palamut avının ardından tekneler hamsiye yönelecek’ ifadesini kullandı.

Fiyatlar 5-10 liralık ortada olacak

Palamut fiyatlarının evvel günlerde 5 ile 10 liralık ortada olacağına belen fail Arslan, ‘Ama bereketli çıkmış olduğu yıllarda fiyatlar düşecektir. Et tutarları da aldı başını gidiyor. Vatandaşın da beklentisi şu anda balık üzerine. Et yiyemeyen yurttaşlar bereketli dolgunca balık tüketebilecektir. Hem biz bununla beraber mütemmim açısından balığın bereketli olması dobra olacaktır’ diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler