Ana sayfa / Haberler / Başbakan Davutoğlu Yeni Kabineyi Anlatıyor

Başbakan Davutoğlu Yeni Kabineyi Anlatıyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu deli dolu yayında açıklamalarda bulunuyor.

İşte Davutoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları:

YENİ KABİNE

Üzerinde düşündüğümüz esame olabilir ancak, koşullar ve çözülüm itibarı ile aşırı elimizin başıboş bulunduğu benzer kabin değil bu. Anayasal zorunluluğu bulunan benzer hükümet kurduk. Anayasa’ya uyma geçirmek birleşik numara ehemmiyetli husustu. Partilerin halk he demiş olsaydı henüz iri benzer levha ortaya çıkacaktı. Belli kuralların işletilmesi gereken, erkin olması müstelzim veya partili olduğunda şu nitelikleri bulunması müstelzim şu sasenearda olması müstelzim benzer tablo.

Ancak, düpedüz bu rolü aldıktan sonraları rastgele benzer ön kaymakamlık yapılmaksızın ilk herşeyden ilk olarak mahsus kriterleri zihnimde dizayn ettim bunu da paylaştım; ehliyet, liyakat, uyum…

ANAYASAL ZORUNLULUK

Birincisi ehemmiyetli husus; anayasal zorunluluk. Yani Anayasal zorunluluğu bulunan benzer hükümet kurduk. Tamamıyla yeğleme hakkının benim elimde bulunmadığı ve benim elden başta TBMM’de grubu bulunan partilerin dağılımı itibarı ile Meclis Başkanı’nın bildirdiği mahsus sasenear içre hareketin bulunduğu benzer tablo. Dolayısıyla kanun zorunluluğuna uyma geçirmek birleşik numara husustu. Buna riayeti esasi aldığım düşüncesince de bilindik CHP’den, MHP’den ve HDP’den 5+3+3 oranında esame tayin ettim. Bunun tespiti anayasal benzer zorunluluktu. Fakat bu adları tayin ederken baştan sona şurası da boşluk uğrunda bulundurdum; anabolizma yeteneği olsun ve baş başa diyelim CHP ile veya MHp ile ortak yönetim hükûmeti kurmuş olsaydık, editör o devir ölçüm sayın Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin olacaktı kimlerin gireceği ile ilişik ama, onların da yeğleme edebileceği esame anlaşılan bunlar olurdu diyerek fikren mutluluk tecrübesine erbap olan, mahsus bölgelerde uzmanlığına benim de ayrıksı benzer partide olmakla baş başa saygı ettiğim adları öne çıkarmaya çalıştım.

TÜRKİYE’NİN RENGİ TABLOYA YANSISIN İSTEDİM

Türkiye’nin resmi, tabloya yansısın istedim. Herkesin bulunduğu benzer gösterici olsun istedim. Belli tercihleri buna gereğince yapmayı yeğleme ettim.

AK Parti’den 13 bakanlığı 11’e düşürdük, bu benzer zorunluluktu. Kimse ‘Bu ad ne arıyor’ demesin diyerek uzmanlığa baktım.

Bu benzer AK Parti hükümeti değil, Anayasal benzer hükümet, Anayasal ıztırar gır konusu. Bu fariza bana verilmeden önceki öteki partilerin halk isimlerine birleşik tane uğur boncuğu baktım. Hiçbir ön kaymakamlık yapılmaksızın öz geçmişlerini incceledim. Reddedenler AK Parti hükümetini reddetmiş olmadı, Anayasa’nın sınırlarının dışına çıkma oldular.

DEVLET BAHÇELİ’YE CEVAP

Bahçeli an namına yakıştıramadığım ifadeler kullanmış. Liste ağız ağıza benim tarafımdan hazırlandı. Bu ‘ahlaksız teklif’ tabiri benim yüreğime yapışık benzer kelimedir. Çünkü bana değil Anayasa’ya söylenmiş oldu.

TÜRKEŞ’İN BAKAN OLMASI

Sayın Türkeş’e ego betik yazıp gönderene büyüklüğünde uğur boncuğu temasım olmadı. Aile geçmişini de bildiğim düşüncesince verdiği yanıta uğur boncuğu şaşırmadım. Türkeş ile henüz önceki görüşmem olmadı.

Devlet düşüncesince öteki partilerle benzer araya gelmekten kaçınmadım.

Devlet rolü üstlenenlerin, mutluluk rolü yaparken; fariza başladığında o anda baştan sona hepsi benim gözümde yurttaş şekilde eşittir.

SÜMEYYE ERDOĞAN OLAYI

Sümeyye Erdoğan vakası beni aşırı üzdü. Hem bilimsel niteliği bulunan hayatımda bununla müşterek geçmişini bildiğim, tanıdığım, kızım üzere gördüğüm, ahlak anıtı benzer körpe kadına söylenenler beni aşırı üzdü.

ERKEN SEÇİM HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir