iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Başbakan Yardımcısı Akdoğan: Çözüm Süreci’nde Geri Adım Atmadık

Başbakan Yardımcısı Akdoğan: Çözüm Süreci’nde Geri Adım Atmadık

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan , Habertürk TV’de Veyis Ateş’in sorularını yanıtladı . Başkanlık ve yepyeni anayasaya ilişkili olarak Akdoğan , ” Başkanlık ve yepyeni anayasa işaret eden kararlıyız . Önceliğimizi sayın Başbakan da bilgisini verdi . Anayasa , tüm siyasi partiler ile uzlaşı vasıtasıyla gerçekleşecek bir mesele . Burada bizim kararlılığımız belli . O bizzat […]

05 Kasım 2015 Perşembe - 53 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Başbakan Yardımcısı Akdoğan: Çözüm Süreci'nde Geri Adım Atmadık
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan , Habertürk TV’de Veyis Ateş’in sorularını yanıtladı . Başkanlık ve yepyeni anayasaya ilişkili olarak Akdoğan , ” Başkanlık ve yepyeni anayasa işaret eden kararlıyız . Önceliğimizi sayın Başbakan da bilgisini verdi . Anayasa , tüm siyasi partiler ile uzlaşı vasıtasıyla gerçekleşecek bir mesele . Burada bizim kararlılığımız belli . O bizzat takviminde yürüyecek ” dedi . Çözüm sürecine ilişkili olarak Akdoğan , ” Bu milli birlik ve kardeşlik sürecidir . Bu anlamda geriye adım atmış değiliz . Filmini çekerler sözünü bu aşamalar yapılamaz anlamında söylemedim ” dedi . Akdoğan’ın sözleri şöyle:

” 7 HAZİRAN’DAN ARDıNDAN YAŞANANLAR SEÇMENİ ETKİLEDİ ”

Anketler yüzde 50’yi anketler göstermiyordu şayet arazide bu biçimde bir tablo görüyorduk . Bir sesszilik vardı şayet o sessizlik vatandaşın hüküm verme süreciyle ilgiliydi . Katılımın dik olması önemliydi . ‘7 Haziran’dan ardından yaşananlar seçmen kanatini etkileyecek’ demiştim . Nitekim öyle de oldu .

” ANAYASA ÇALIŞMALARI KENDİ TAKVİMİNDE YÜRÜYECEK ”

Başkanlık ve yepyeni anayasa işaret eden kararlıyız . Seçimden ardından gündem saptırma gayreti gördük . Önceliğimizi sayın Başbakan da bilgisini verdi . Anayasa , tüm siyasi partiler ile uzlaşı vasıtasıyla gerçekleşecek bir mesele . Burada bizim kararlılığımız belli . O bizzat takviminde yürüyecek .

” ÇÖZÜM SÜRECİNDE GERİ ADIM ATMIŞ DEĞİLİZ ”

Öncelikle bu filmini çekerler sözü belli bir süre çarpıtılarak , olumsuz biçimde kullanıldı . Seçimden bir gün ardından 8 Haziran’da bana soruldu . Şimdi sözgelimi biz bugün tek başına iktidar olmadık diyelim . Bunu kim yapacak? O konuşanlar bunu tek başına yapabiliyorlar mı? yapamıyorlar . Onların uzmanlık alanı ama film çekmek onu çekerler dedim . Yoksa bundan ardından bu aşamalar yapılamaz . Kimse yapamaz anlamında söylemedim . Bu süreci devlet bir sürü iyi niyetle bir sürü çaba gösterdi . Bunların hepsini teşkilat sabote etti . Habur , Silvan , Kobani benzeri bir bir sürü olay ile bunu sabote etti . Biz bir daha yürümeye çalıştık şayet hep karşımızda bir duvar oluştu . Kobani olaylarında da süreç koptu biliyorsunuz . Süreç devam edemedi . 7 Haziran’dan ardından da gerçekleşen terör olayları tamamıyla yabancı bir soruna getirildi . Çünkü teşkilat , ben bu çözüm , mözüm ben bunlarla uğraşacak halim yok .

Ben tabanca ile amacıma ulaşmak istek ediyorum dedi . Devam eden melese , hükümetin ne yapmak istediğinden ziyade , örgütün girdiği yol ve kimi yapmak aradığı şeylerin boşa çıkarılması gerekir . Bu milli birlik ve kardeşlik sürecidir . Bu anlamda geriye adım atmış değiliz . Vatandaşlarımızı kucaklamaya , reformlar yapamaya devam ediyoruz . Şayet ortada elinde tabanca meydana iştirak eden bir teşkilat var . Açık terör eylemleri ile bir yere varmaya çalışıyor . “

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler