Ana sayfa / Haberler / Başbakan Yardımcısı Akdoğan: Çözüm Süreci’nde Geri Adım Atmadık

Başbakan Yardımcısı Akdoğan: Çözüm Süreci’nde Geri Adım Atmadık

Başbakan Yardımcısı Akdoğan: Çözüm Süreci'nde Geri Adım Atmadık
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan , Habertürk TV’de Veyis Ateş’in sorularını yanıtladı . Başkanlık ve yepyeni anayasaya ilişkili olarak Akdoğan , ” Başkanlık ve yepyeni anayasa işaret eden kararlıyız . Önceliğimizi sayın Başbakan da bilgisini verdi . Anayasa , tüm siyasi partiler ile uzlaşı vasıtasıyla gerçekleşecek bir mesele . Burada bizim kararlılığımız belli . O bizzat takviminde yürüyecek ” dedi . Çözüm sürecine ilişkili olarak Akdoğan , ” Bu milli birlik ve kardeşlik sürecidir . Bu anlamda geriye adım atmış değiliz . Filmini çekerler sözünü bu aşamalar yapılamaz anlamında söylemedim ” dedi . Akdoğan’ın sözleri şöyle:

” 7 HAZİRAN’DAN ARDıNDAN YAŞANANLAR SEÇMENİ ETKİLEDİ ”

Anketler yüzde 50’yi anketler göstermiyordu şayet arazide bu biçimde bir tablo görüyorduk . Bir sesszilik vardı şayet o sessizlik vatandaşın hüküm verme süreciyle ilgiliydi . Katılımın dik olması önemliydi . ‘7 Haziran’dan ardından yaşananlar seçmen kanatini etkileyecek’ demiştim . Nitekim öyle de oldu .

” ANAYASA ÇALIŞMALARI KENDİ TAKVİMİNDE YÜRÜYECEK ”

Başkanlık ve yepyeni anayasa işaret eden kararlıyız . Seçimden ardından gündem saptırma gayreti gördük . Önceliğimizi sayın Başbakan da bilgisini verdi . Anayasa , tüm siyasi partiler ile uzlaşı vasıtasıyla gerçekleşecek bir mesele . Burada bizim kararlılığımız belli . O bizzat takviminde yürüyecek .

” ÇÖZÜM SÜRECİNDE GERİ ADIM ATMIŞ DEĞİLİZ ”

Öncelikle bu filmini çekerler sözü belli bir süre çarpıtılarak , olumsuz biçimde kullanıldı . Seçimden bir gün ardından 8 Haziran’da bana soruldu . Şimdi sözgelimi biz bugün tek başına iktidar olmadık diyelim . Bunu kim yapacak? O konuşanlar bunu tek başına yapabiliyorlar mı? yapamıyorlar . Onların uzmanlık alanı ama film çekmek onu çekerler dedim . Yoksa bundan ardından bu aşamalar yapılamaz . Kimse yapamaz anlamında söylemedim . Bu süreci devlet bir sürü iyi niyetle bir sürü çaba gösterdi . Bunların hepsini teşkilat sabote etti . Habur , Silvan , Kobani benzeri bir bir sürü olay ile bunu sabote etti . Biz bir daha yürümeye çalıştık şayet hep karşımızda bir duvar oluştu . Kobani olaylarında da süreç koptu biliyorsunuz . Süreç devam edemedi . 7 Haziran’dan ardından da gerçekleşen terör olayları tamamıyla yabancı bir soruna getirildi . Çünkü teşkilat , ben bu çözüm , mözüm ben bunlarla uğraşacak halim yok .

Ben tabanca ile amacıma ulaşmak istek ediyorum dedi . Devam eden melese , hükümetin ne yapmak istediğinden ziyade , örgütün girdiği yol ve kimi yapmak aradığı şeylerin boşa çıkarılması gerekir . Bu milli birlik ve kardeşlik sürecidir . Bu anlamda geriye adım atmış değiliz . Vatandaşlarımızı kucaklamaya , reformlar yapamaya devam ediyoruz . Şayet ortada elinde tabanca meydana iştirak eden bir teşkilat var . Açık terör eylemleri ile bir yere varmaya çalışıyor . “

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir