Ana sayfa / Haberler / Belediye bahçesinin meyveleri ihtiyaç sahiplerine gidiyor

Belediye bahçesinin meyveleri ihtiyaç sahiplerine gidiyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Şehit Nusret Fidanlığı Bahçesi’nden birleşen ve aralarında incir, nar, üzüm, zeytin, elmanın da bulunduğu 15 asıl meyve ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. 

Şanlıurfa Valiliğinin kentin halas mücadelesinde martir bulunan ‘Nusret Bey’ anısına oluşturduğu ve elan sonradan Büyükşehir Belediyesine devredilen kısaca 200 dönüm toprak karşı kurulu bahçeden mahsul alınmaya başlandı. Buradan toplanan meyveler, maddi hali ehliyetsiz aileler ile 3 defa aşındırmak dağıtan Gönüllü Kuruluşlar Aşevine gönderiliyor. 

Şimdiye kadar 2 bin ailenin yararlandığı semere yardımın doğacak senelarda artırılması hedefleniyor. 

‘Yılın herhangi bir zamanında semere bulunuyor’

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Şube Müdürü Murat Müjdeci, AA muhabirine meydana getirdiği açıklamada, iklimine layıkıyla yetişen meyvelerin fasıl devre toplandığını ve gerekseme sahiplerine dağıtıldığını söyledi.

Uygulamanın şişman nazarıitibar gördüğünü belirten Müjdeci, ‘Burada aralarında incir, nar, üzüm, elma, zeytin ve bademin de bulunduğu 15 çeşit semere yetişiyor. Bahçemizde seneın herhangi bir zamanında semere bulunuyor’ dedi.

Meyve yardımından yararlanan aileler de uygulamadan duydukları memnuniyeti anlatım ederek belediyenin bahçesi sebebiyle sofralarına düzenli yerine semere geldiğini dile getirdi. 

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir