iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Beyaz Saray AB’ye Türkiye’yi örnek gösterdi

Beyaz Saray AB’ye Türkiye’yi örnek gösterdi

Beyaz Saray Sözcüsü Earnest, göçmen kriziyle mücadele eden AB ülkelerine Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılara yönelik çabalarını örnek gösterdi.

28 Ağustos 2015 Cuma - 47 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

WASHINGTON

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, AB ülkelerindeki göçmen krizinde Türkiye’nin Suriyeli mültecilere müteveccih çabalarını örnek göstererek, ‘Türk hükümeti ve Türk halkı mülteciler düşüncesince ağırbaşlı kaynaklar aktardı. Evlerinden uzaktaki bu kişilerin asliye gereksinimlerini karşılamaya çalıştı. Dolayısıyla bu, AB’nin giriş etmesi müstelzim benzer şey’ dedi.

Earnest, günce matbuat toplantısında, AB ülkelerine gümrüksüz muhacir akınına bağlı soruları yanıtladı.

Krizle savaşım edilirken göçmenlerin de benibeşer olduklarının kesinti uğrunda bulundurulması icap ettiğini vurgulayan Earnest, ‘Bu şahısler, karışık ortamlardan kaçıyorlar. Libya ve Suriye kabil yerlerdeki insancasına ebat düşünülemez bile. Ancak bölgede, bu şahıslere asliye insancasına iane sağlamaya çevrik çabalarının ölçüm edilmesi müstelzim devletler var. misal kendisine Türkiye’yi ele alalım. Bir milyondan çok Suriye’den, Suriye’deki şiddetten kaçan insanı onama fail benzer ulus. Türk hükümeti ve Türk halkı mülteciler düşüncesince ağırbaşlı kaynaklar aktardı. Evlerinden uzaktaki bu kişilerin asliye gereksinimlerini karşılamaya çalıştı. Bu, AB’nin giriş etmesi müstelzim benzer şey’ diyerek konuştu.

Afrika ve Ortadoğu’dan mevrut göçmenler son devirde Avrupa devletleri için krize dönüştü.

Birçok Avrupa ülkesi muhacir akımını mâni olmak düşüncesince düzenlilik önlemlerini artırarak sınırda dahil etmeye başladı. Deniz eliyle İtalya üstünden Avrupa’ya cereyan geçirmek talip göçmenler İtalya Sahil Güvenlik birimleri kabilinden kurtarılarak, göçmenler düşüncesince açılan bulaşıcı korunma yerlerinde tutuluyor. 

Afrika ve Ortadoğu’dan çoğul eliyle Avrupa’ya huruç geçirmek isteyenlerin benzer bölümü ise bu yolda hayatını kaybediyor. 

Uluslararası Göç Örgütü’nün verilerine göre, 2015’in kökeninden bu yana Avrupa’ya kaçak yollardan girmek isterken Akdeniz’de birey sağlayan göçmenlerin sayısı 2 bin 365’i buldu. Bu yıl şu anne büyüklüğünde 255 bin 152 göçmen Avrupa ülkelerine ulaşmayı başardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler