Ana sayfa / Dünya / Beyaz Saray AB’ye Türkiye’yi örnek gösterdi

Beyaz Saray AB’ye Türkiye’yi örnek gösterdi

WASHINGTON

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, AB ülkelerindeki göçmen krizinde Türkiye’nin Suriyeli mültecilere müteveccih çabalarını örnek göstererek, ‘Türk hükümeti ve Türk halkı mülteciler düşüncesince ağırbaşlı kaynaklar aktardı. Evlerinden uzaktaki bu kişilerin asliye gereksinimlerini karşılamaya çalıştı. Dolayısıyla bu, AB’nin giriş etmesi müstelzim benzer şey’ dedi.

Earnest, günce matbuat toplantısında, AB ülkelerine gümrüksüz muhacir akınına bağlı soruları yanıtladı.

Krizle savaşım edilirken göçmenlerin de benibeşer olduklarının kesinti uğrunda bulundurulması icap ettiğini vurgulayan Earnest, ‘Bu şahısler, karışık ortamlardan kaçıyorlar. Libya ve Suriye kabil yerlerdeki insancasına ebat düşünülemez bile. Ancak bölgede, bu şahıslere asliye insancasına iane sağlamaya çevrik çabalarının ölçüm edilmesi müstelzim devletler var. misal kendisine Türkiye’yi ele alalım. Bir milyondan çok Suriye’den, Suriye’deki şiddetten kaçan insanı onama fail benzer ulus. Türk hükümeti ve Türk halkı mülteciler düşüncesince ağırbaşlı kaynaklar aktardı. Evlerinden uzaktaki bu kişilerin asliye gereksinimlerini karşılamaya çalıştı. Bu, AB’nin giriş etmesi müstelzim benzer şey’ diyerek konuştu.

Afrika ve Ortadoğu’dan mevrut göçmenler son devirde Avrupa devletleri için krize dönüştü.

Birçok Avrupa ülkesi muhacir akımını mâni olmak düşüncesince düzenlilik önlemlerini artırarak sınırda dahil etmeye başladı. Deniz eliyle İtalya üstünden Avrupa’ya cereyan geçirmek talip göçmenler İtalya Sahil Güvenlik birimleri kabilinden kurtarılarak, göçmenler düşüncesince açılan bulaşıcı korunma yerlerinde tutuluyor. 

Afrika ve Ortadoğu’dan çoğul eliyle Avrupa’ya huruç geçirmek isteyenlerin benzer bölümü ise bu yolda hayatını kaybediyor. 

Uluslararası Göç Örgütü’nün verilerine göre, 2015’in kökeninden bu yana Avrupa’ya kaçak yollardan girmek isterken Akdeniz’de birey sağlayan göçmenlerin sayısı 2 bin 365’i buldu. Bu yıl şu anne büyüklüğünde 255 bin 152 göçmen Avrupa ülkelerine ulaşmayı başardı.

hakkında admin

Bunda Bakın

Yemen’de Husilerle çatışma: 37 ölü, 71 yaralı

Yemen'in Taiz kentine hükümet yanlısı HDG ile Husiler arasında yaşanan çatışmalarda, iki taraftan toplam 37 şahıs hayatını kaybetti, 71 şahısnin yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir