Ana sayfa / genel / Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli’de

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli’de

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de
KOCAELİ ( AA ) – Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık , ” Artık ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak için daha fazla çalışmak zorundayız . Onun için inşallah hükumet olarak ekonomiye çok daha fazla odaklanacağız ” dedi .
AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen Işık , burada yaptığı konuşmada , 7 Haziran seçimlerinin AK Parti açısından nihai derece öğretici bir seçim olduğunu söyledi .
Bu seçimlerin ardından AK Parti Genel Merkezi’nin çok yoğun bir çalışma içine girdiğini ve halkın mesajını çok iyi çözümleme ettiğini anlatan Işık , oradan çıkarılan dersler ışığında erken seçim kampanyasını yürüttüklerini ve 1 Kasım’da milletin herkesi hayrete düşüren bir desteği kendilerine bahşettiğini ifade etti .
Bir takım temaslarda bulunmak için gittiği Fas’ta , seçim sonuçlarından duyulan memnuniyeti görünce , Türkiye’nin bölgede , gönül coğrafyamızda ve İslam dünyasında ne kadar önemli bir yer tuttuğunu bir kez daha görerek şahit olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Işık , ” Her gittiğimiz yerde insanların bakışı olumlulaşıyor , insanların yüzüne tebessüm geliyor , gözlerinin içi gülüyor . Görüştüğümüz bakanlar , görüştüğümüz herkeste büyük bir sevinç , Türkiye’ye yönelik büyük bir hayranlık vardı . Böyle bir güzelliği bu milletimiz sadece bize değil bütün gönül coğrafyamıza yaşatmış oldu ” diye konuştu .
– ” Artık üstlendiğimiz sorululuk daha fazla ”
Her mutlululuğun aynı zamanda önemli bir sorumluluk olduğuna dikkati çeken Bakan Işık , sözlerini şöyle sürdürdü:
” Milletimiz 13 senelik güçlü bir iktidar döneminden sonra kısa bir 5 aylık aranın ardından tekrar yetkiyi AK Partili kadrolara verdi . Artık omuzlarımızdaki yük daha ağır . Artık üstlendiğimiz sorumluluk daha fazla . Artık ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak için daha fazla çalışmak zorundayız . Onun için inşallah hükumet olarak ekonomiye çok daha fazla odaklanacağız . Reformları bir an önce yaparak Türkiye’nin 2023 hedeflerini sağlayacak bir yatırım , imalat ve araştırma altyapısına kavuşması için inşallah bu süreci en güzel şekilde değerlendireceğiz . ”
Bakan Işık , bütün hedeflerinin gençlere güzel bir gelecek hazırlamak ve içinde huzurlar yaşayacakları çok daha güçlü bir Türkiye bırakmak olduğunu dile getirerek , ” Nihai seçimde dünyanın da hayret ettiği ve batı demokrasilerinin bile gıptayla seyrettiği seçim süreci ve sonucundan sonra artık sorumluluğumuzun daha da arttığının farkında ve bilincindeyiz . Bu şuurla , bu anlayışla ve bu bilinçle çalışmaya devam edeceğiz . Türkiye’nin nihai 13 yıldaki kazanımlarını kalıcı hale getirerek 2023 hedeflerine ulaşması için hep birlikte elimizden gelen çabası göstereceğiz ” ifadelerini kullandı .
– ” Seçimde ne söylediysek sonuna kadar takipçisi olacağız ”
1 Kasım seçimlerinin ardından aldıkları sorumluluğun gereklerini teşkilatlarıyla birlikte yerine getireceklerini ve halkla irtibatlarını hiç koparmayacaklarını belirten Işık , ” Seçimden önce söylediğimiz hiçbir şey seçim için söylenmiş cümle değildir . Seçimde ne söylediysek sonuna kadar takipçisi olacağız . AK Parti bugüne kadar tutamayacağı hiçbir sözü vermedi ama verdiği her sözü de tutmasını bildi ” değerlendirmesinde bulundu .
Işık , şunları kaydetti:
” Sayın Kılıçdaroğlu Avrupa’yı suçluyor , biraz milleti suçluyorlar ama bilmiyorlar ki AK Parti’nin millet nezdindeki itibarı ve güveni onlarda yok . ‘Ya biz şu kadar söz vermiştik bize kimse oy vermedi’ , niye? Çünkü insanlar size güvenmiyorlar . ‘Yeterki AK Parti bir defa söz versin’ diyorlar . Şimdi Allah’a hamdolsun 1 Kasım seçim beyannamesinde bütün vaatlerin gerçekleşmesi için Başbakanımızın talimatlarıyla çalışmalar başladı , inşallah en kısa sürede bu vaatlerin hayata geçmesini hep birlikte sağlayacağız . İnşallah verdiğimiz sözlerin tek tek hayata geçmesi için çalışacağız . ”
Gebze’deki oy oranlarının 5 ay öncesine göre yüzde 11 arttığını ve bunun nihai derece önemli bir başarı olduğunu vurgulayan Işık , bu sonucun ortaya çıkmasında büyük bir özveriyle çalışan Gebze teşkilatına teşekkür etti .
Bakan Işık , daha sonra Darıca ve Çayırova İlçe Başkanlığı’nı da ziyaret ederek , parti üyeleriyle bir araya geldi .

hakkında admin

Bunda Bakın

Aylan bebek davasında karar açıklandı

Aylan bebek davasında, sanıklar 4 yıl 2'şer ay hapis cezasına çarptırıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir