Ana sayfa / Yaşam / Biotin Nedir?

Biotin Nedir?

Biotin Nedir?

B grubu vitaminleri arasında bulunan Biotin, insan vücudunun belirli organları üzerinde hücresel reaksiyonlar ile yer almaktadır. Karaciğer yağlanmasının önlenmesini de sağlayan Biotin, beyin ve kalp dokularında yer alan ve böbrek ile karaciğerde toplanarak takviye edilmektedir. Biotin vücut için gerekli bir vitamin türüdür.

Biotin kullanmanın bir diğer faydası ise vücuda protein depolanması ve enerjik bir gün geçirmenizin sağlanmasıdır. Özellikle spor ile uğraşmakta olan profesyonel ve amatör kişiler düzenli diyet ve egzersiz programları ile birlikte Biotin kullanabilirler.

Biotin Eksikliği Nedir?

Biotin eksikliği olarak adlandırılan durumun yaşandığı dönemler genellikle hamilelik dönemleridir. Sigara içen kişilerde de bu eksikliğin meydana gelmesi oldukça yüksektir. Biotin eksikliği yaşandığı zaman insan bünyesinde iştahsızlık ve yorgunluk hissi görülür. Saç dökülmesi ve saç beyazlaması gibi belirtiler ise Biotin eksikliğinin en sık görülen belirtileri arasında yer almaktadır.

Spor ile uğraşan kişilerin enerjisiz ve yorgun hissetmesi ise yapılan egzersizlerin yarım kalması ve etkili sonuçların elde edilememesine yol açmaktadır.

Biotin kullanımı yağ asitleri ve metabolizmanın daha sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. Kan şekerinin düşmesine ve cildin daha canlı gözükmesine de yol açan Biotin, günümüzde tüm dünyada popüler olmuş bir vitamin türüdür.

Türkiye’de Biotin satın alabileceğiniz güvenilir bir adres arıyorsanız http://www.gnc.com.tr/BIOTIN-600-MCG_4119.html adresini ziyaret edebilirsiniz. Beslenme takviyesi olarak kullanabileceğiniz Biotin’i günlük olarak kullanarak egzersizlerinizden daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

hakkında admin

Bunda Bakın

Düğün Davetiye Modelleri

  Düğün mevsiminin açılması ile birlikte çiftlerin en çok düğün davetiye modelleri arayışı içerisinde olduğu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir