iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Biotin Nedir?

Biotin Nedir?

Biotin Nedir? B grubu vitaminleri arasında bulunan Biotin, insan vücudunun belirli organları üzerinde hücresel reaksiyonlar ile yer almaktadır. Karaciğer yağlanmasının önlenmesini de sağlayan Biotin, beyin ve kalp dokularında yer alan ve böbrek ile karaciğerde toplanarak takviye edilmektedir. Biotin vücut için gerekli bir vitamin türüdür. Biotin kullanmanın bir diğer faydası ise vücuda protein depolanması ve enerjik […]

22 Ekim 2015 Perşembe - 151 kez bakılmış
Facebook 0 Twitter 0

Biotin Nedir?

B grubu vitaminleri arasında bulunan Biotin, insan vücudunun belirli organları üzerinde hücresel reaksiyonlar ile yer almaktadır. Karaciğer yağlanmasının önlenmesini de sağlayan Biotin, beyin ve kalp dokularında yer alan ve böbrek ile karaciğerde toplanarak takviye edilmektedir. Biotin vücut için gerekli bir vitamin türüdür.

Biotin kullanmanın bir diğer faydası ise vücuda protein depolanması ve enerjik bir gün geçirmenizin sağlanmasıdır. Özellikle spor ile uğraşmakta olan profesyonel ve amatör kişiler düzenli diyet ve egzersiz programları ile birlikte Biotin kullanabilirler.

Biotin Eksikliği Nedir?

Biotin eksikliği olarak adlandırılan durumun yaşandığı dönemler genellikle hamilelik dönemleridir. Sigara içen kişilerde de bu eksikliğin meydana gelmesi oldukça yüksektir. Biotin eksikliği yaşandığı zaman insan bünyesinde iştahsızlık ve yorgunluk hissi görülür. Saç dökülmesi ve saç beyazlaması gibi belirtiler ise Biotin eksikliğinin en sık görülen belirtileri arasında yer almaktadır.

Spor ile uğraşan kişilerin enerjisiz ve yorgun hissetmesi ise yapılan egzersizlerin yarım kalması ve etkili sonuçların elde edilememesine yol açmaktadır.

Biotin kullanımı yağ asitleri ve metabolizmanın daha sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. Kan şekerinin düşmesine ve cildin daha canlı gözükmesine de yol açan Biotin, günümüzde tüm dünyada popüler olmuş bir vitamin türüdür.

Türkiye’de Biotin satın alabileceğiniz güvenilir bir adres arıyorsanız http://www.gnc.com.tr/BIOTIN-600-MCG_4119.html adresini ziyaret edebilirsiniz. Beslenme takviyesi olarak kullanabileceğiniz Biotin’i günlük olarak kullanarak egzersizlerinizden daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler