Ana sayfa / Sağlık / Birden Fazla Kadın Tarafından Büyütülen Erkekler Daha Kolay Aldatıyor

Birden Fazla Kadın Tarafından Büyütülen Erkekler Daha Kolay Aldatıyor

CİSED Adana Şube Başkanı Cinsel Terapist Uzm. Dr. Taner Canatar mevzuyla ilgilendiren meydana getirdiği açıklamada, araştırı kararına göre, eşini aldattığını itiraf fail 500 adamın yüzdelik 70’inin çocukluk yıllarında ansızın birleşik araba ve birbirinden ayrımlı hanımlar kabilinden büyütüldüklerini gösterdiğini söyledi.

‘ÇOCUKLUK DÖNEMİ İÇİNDEN ÇIKILMAZ BİR HAL ALIYOR’

Hamilelik süreciyle süregelen ve veladet sonrası fiziki temasla güçlenmeye bitmeme fail anne-bebek ilişkisinin psikoloji ve bedenî eylem düşüncesince iyice ehemmiyet taşıdığını tamlayan Canatar, ‘0-3 gözyaşı arası çağda annenin sesi, kokusu, sıcaklığı, insicamlı davranışları ve ayrıca bakışları çocuğunu dikçe etkileyebiliyor. Biz terapistler ana kelimesini uran birleşik anlam alegori tanım ederiz ve çocuğa iş ve muhabbet sağlayan kişi yahut şahısler yönünde kullanıyoruz. Özellikle etkin annelerin yeğleme eylemek mecburiyetinde oldukları çağa bakıcısı yahut ana adına güzeşte kişi modelleriyle (anneanne, babaanne, hala, teyze, görümce gibi) çocukluk dönemi, içerisinden çıkılamaz birleşik nakız alabiliyor’ dedi.

‘DAHA KOLAY ALDATIYORLAR’

Birden birleşik araba eş kabilinden büyütülen adamların henüz emeksiz aldattığını kail Canatar, ‘Yapılan tetkikat kararı elde edilmiş verilere göre, ansızın birleşik araba ve birbirinden ayrımlı fiziki ve fert farklılıklar haiz ana türevleriyle büyüyen eş çocukların, psikoloji gelişimlerinde gelgitler ve kapılanma sorunları yaşanıyor. misal alegori ‘sarışın-beyaz tende birleşik ana ve esmer-koyu tende birleşik kayınvalideyle’, ‘zayıf-siyah gözlü birleşik ana ve kilolu-renkli gözlü birleşik bakıcıyla’ yahut ‘soğuk-dokunmayı sevmeyen birleşik ana ve sıcak-daha aşırı yapışık birleşik babaanneyle’ birleşik arada adam olmak buna kalıp olabiliyor. Bu halde çocuğun dimağ dışına birleşik fantazya yerleşebiliyor ve ati yaşlarda bu fantazya kendini dünyaevi ilişkisinde gine edebiliyor. Çünkü şu an ve şimdi, geçmişin birleşik tekrarıdır, zaman, mekan ve oyuncular değişse de roller bütün bire birleşik kalır. Ancak bu, ansızın birleşik araba ve ayrımlı nitelikte hanımlar kabilinden büyütülen rastgele eş düşüncesince uygulanan birleşik ebat değil, istisnaları olabiliyor’ halinde konuştu.

‘ALDATMA TEDAVİ EDİLEBİLİR’

Çocukluk çağında kazanılan ve ati yaşlarda kendini yayınlayan ‘aldatma’ eyleminin otama edilebilmektedir bulunduğunun altını çizen Canatar, şu halde bitmeme etti:

‘Aldatan adamların bu neticeleri ortaya çıktıktan sonra, bu şahıslerin ve partnerlerinin doğrudan ana yahut ana adına güzeşte öbür hanımları suçlamaması gerekiyor. Bu nedenle, itham etmek adına üzeri almak, ana yahut ana türevlerini ve o günün koşullarını idrak eylemek ehemmiyet taşıyor. Çünkü eş yaşamının sorumluluğunu alarak seçimlerini dimağ dışı ve bizatihi alegori etme adına zat yaparsa bu tekrarı bozabiliyor, kaderini kendisi yazabiliyor ve aldatmaya sonuç verebiliyor. İnsan daima eylem ve değiş zarfında olabilir. Bu süreçte adamın geçmişe huzur tutumunu değiştirmesi aşırı önemli. Aldatma sonrası bağışlama ve iyileşmenin, partnerler arası sevgi, hürmet ve sadakat dair müesses bulunan bağın sarsılmadan, metin birleşik halde sağlanabilmesi düşüncesince behemehâl birleşik terapistten iane alınmasını da öneriyoruz. Unutulmamalıdır ki metin birleşik anne-bebek ilişkisi, metin birleşik topluluğun ve eş yapısının önemli noktasını oluşturuyor.’

hakkında admin

Bunda Bakın

Kalbin için balık

Danimarka’da yapılmış olan bir araştırmada, düzenli olarak balık tüketen kadınlarda kalp sıkıntıları rizikosunun azaldığı görüldü. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir