Ana sayfa / Haberler / Birol Kırmaz: Paralel’le mücadelede korku dağları kırıldı

Birol Kırmaz: Paralel’le mücadelede korku dağları kırıldı

Birol Kırmaz: Paralel’le mücadelede korku dağları kırıldı
Yargıda Birlik Derneği Başkanı Kırmaz , ” iradesini başkalarının emrine tahsis etmiş olanların Türk yargısı içerisinde olmaması gerektiğini düşünüyoruz ” dedi .
Yargıda Birlik Derneği Başkanı Birol Kırmaz , Paralel Yapı’ya karşın Hakimler ve Savcılar Dik Kurulu’nda ( HSYK ) yürütülen etkinlikleri takip ettiklerini belirterek , ” HSYK’nın , Paralel Yapı’yla mücadele konusundaki çalışmalarının yeteri kadar meydana gelmediği kanısındayız . Bu çalışmaların daha etkili , verimli olması dair hem bir fikiriz . İradesini başkalarının emrine tahsis etmiş olanların Türk yargısı içerisinde olmaması gerektiğini düşünüyoruz ” dedi . Kırmaz , nihai HSYK seçimlerinden öncesinde yaşananlara değinerek , ” Bir yapı düşünün , ülkenin Genelkurmay Başkanını tutukluyor , ülkede aydın gördüğü pekçok kişiyi sahte deliller üreterek 4 sağlamak 5 yol cezaevinde tutuyor ve bunların hepsi hüküm eliyle yapılıyordu ” dedi .

” KORKUDAN ÇEKTİK ”

Yargıda Birlik Derneği Başkanlık Divanı Azasi Musa Heybet ise hüküm camiasında Paralel Yapı’nın kurduğu korku dağlarının kırılmaya başladığını ifade etti .

Heybet şu şekilde konuştu: ” . . . Balyoz , Ergenekon , Askeri Casusluk benzeri davalardaki uygulamalar bizi huzursuz etti . Ama o vakitlerde bu cesareti hakim ve savcılardan beklemek zordu , ya haksızlığa uğrayacağı ya haksız yere soruşturma geçireceği ya da bir şeye bulaştırılacağı korkusuyla . O cesaret o zaman gösterilemedi . Ama hemen hale çeşitli . Korku imparatorluğunu herkesin anlaması gerekli . Hakim , savcı net olur . Siyasal görüşüyle değil , kararıyla konuşur . Yargıda Birlik , hakim ve savcılar için kocaman bir özgürlük alanı yarattı . Çoğalış bu korku dağları kırılmaya başladı . Hürriyetin ne olduğunu anladık . Kimsenin hürriyetinin kısıtlanmasına müsaade etmeyeceğiz . “

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir