Ana sayfa / Haberler / Boko Haram Öldürdüğü Kişi Sayısı İle “Yılın En Kanlı Örgütü” Oldu!

Boko Haram Öldürdüğü Kişi Sayısı İle “Yılın En Kanlı Örgütü” Oldu!


Maryland Üniversitesi’nin Ekonomi ve Barış Enstitüsü Küresel Terörizm Endeksi’ne göre 6 bin 664 kişiyi öldüren Boko Haram yılın en kanlı örgütü . Boko Haram’ı IŞİD takip etmekte .
IŞİD hunharca eylemlerine Avrupa , Afrika ve Ortada Doğu’da devam ederken yepyeni tek denetim Nijeryalı terörist grup Boko Haram’ın dünyanın en kanlı örgütü olduğunu meydana koydu .

IŞİD’DEN DAHA KANLI ÖRGÜT: BOKO HARAM

Maryland Üniversitesi’nin Ekonomi ve Barış Enstitüsü , Küresel Terörizm Endeksi 2015’i bilgisini verdi . Endeks’e göre Boko Haram geçen yılın en kanlı pkk örgütü . Nijerya’nın kuzeyindeki eyaletlerde başkaldırısını sürdüren terörist teşkilat , 2014’de 6 bin 664 kişiyi öldürdü . IŞİD’in 2014’de öldürdüğü birey sayısı ise 6 bin 73 .

GEÇEN SENEYE NISPETEN YÜZDE 300 DAHA BIRÇOK İNSAN ÖLDÜRDÜ

Rapor , Nijeryalı terörist örgütün tek evvelki yıla kıyasla yüzde 300 daha birçok birey öldürdüğünü meydana koyuyor . Saldırılara tek dizi intihar bombası saldırısı ve düzinelerce köy ve kasabanın yerle tek edilmesi de dahil .
Boko Haram , bu yıl içinde Irak Şam İslam Devleti’ne ( IŞİD ) bağlılığını açıklamıştı .

SALDIRILAR NEDENİYLE 3 EYALETTE OLAĞANÜSTÜ HAL VAR

Aynı yıl , İnsan Hakları İzleme Örgütü ” cinayet , işkence ve tecavüzün ” de arasında yer aldığı ve ” insanlığa karşın işlenen suçlar ” anlamına iştirak eden tek dizi saldırıyı da belgeleriyle meydana koydu . Adamawa , Borno ve Yobe adlı Nijerya’nın kuzeydoğusundaki üç eyalette Boko Haram’ın saldırıları nedeniyle olağanüstü hal ilan edilmiş durumda .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir