iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Boko Haram Öldürdüğü Kişi Sayısı İle “Yılın En Kanlı Örgütü” Oldu!

Boko Haram Öldürdüğü Kişi Sayısı İle “Yılın En Kanlı Örgütü” Oldu!

Maryland Üniversitesi’nin Ekonomi ve Barış Enstitüsü Küresel Terörizm Endeksi’ne göre 6 bin 664 kişiyi öldüren Boko Haram yılın en kanlı örgütü . Boko Haram’ı IŞİD takip etmekte . IŞİD hunharca eylemlerine Avrupa , Afrika ve Ortada Doğu’da devam ederken yepyeni tek denetim Nijeryalı terörist grup Boko Haram’ın dünyanın en kanlı örgütü olduğunu meydana koydu . […]

19 Kasım 2015 Perşembe - 17 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0


Maryland Üniversitesi’nin Ekonomi ve Barış Enstitüsü Küresel Terörizm Endeksi’ne göre 6 bin 664 kişiyi öldüren Boko Haram yılın en kanlı örgütü . Boko Haram’ı IŞİD takip etmekte .
IŞİD hunharca eylemlerine Avrupa , Afrika ve Ortada Doğu’da devam ederken yepyeni tek denetim Nijeryalı terörist grup Boko Haram’ın dünyanın en kanlı örgütü olduğunu meydana koydu .

IŞİD’DEN DAHA KANLI ÖRGÜT: BOKO HARAM

Maryland Üniversitesi’nin Ekonomi ve Barış Enstitüsü , Küresel Terörizm Endeksi 2015’i bilgisini verdi . Endeks’e göre Boko Haram geçen yılın en kanlı pkk örgütü . Nijerya’nın kuzeyindeki eyaletlerde başkaldırısını sürdüren terörist teşkilat , 2014’de 6 bin 664 kişiyi öldürdü . IŞİD’in 2014’de öldürdüğü birey sayısı ise 6 bin 73 .

GEÇEN SENEYE NISPETEN YÜZDE 300 DAHA BIRÇOK İNSAN ÖLDÜRDÜ

Rapor , Nijeryalı terörist örgütün tek evvelki yıla kıyasla yüzde 300 daha birçok birey öldürdüğünü meydana koyuyor . Saldırılara tek dizi intihar bombası saldırısı ve düzinelerce köy ve kasabanın yerle tek edilmesi de dahil .
Boko Haram , bu yıl içinde Irak Şam İslam Devleti’ne ( IŞİD ) bağlılığını açıklamıştı .

SALDIRILAR NEDENİYLE 3 EYALETTE OLAĞANÜSTÜ HAL VAR

Aynı yıl , İnsan Hakları İzleme Örgütü ” cinayet , işkence ve tecavüzün ” de arasında yer aldığı ve ” insanlığa karşın işlenen suçlar ” anlamına iştirak eden tek dizi saldırıyı da belgeleriyle meydana koydu . Adamawa , Borno ve Yobe adlı Nijerya’nın kuzeydoğusundaki üç eyalette Boko Haram’ın saldırıları nedeniyle olağanüstü hal ilan edilmiş durumda .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler