iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Çalışan Anneler İçin ‘Esnek İş Saati’ Hükümet Programında

Çalışan Anneler İçin ‘Esnek İş Saati’ Hükümet Programında

Hükümet kadın istihdamını artırmaya ve çalışma hayatında önüne çıkan engelleri azaltmaya yönelik projelerine devam ediyor . Programda sinyalleri verilen esnek çalışmayla ilgili düzenlemeler de bu kapsamda hayata geçmeyi bekliyor . Hükümet , çalışan annelerin iş saatleriyle çocuklarının okul saatlerinin uyumlaştırılması ve özürlü çocuğu meydana gelen ebeveynlerden birine , çocuğunun okulu tatil olduğunda müsaade hakkı tanınmasını […]

01 Aralık 2015 Salı - 28 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Çalışan Anneler İçin 'Esnek İş Saati' Hükümet Programında
Hükümet kadın istihdamını artırmaya ve çalışma hayatında önüne çıkan engelleri azaltmaya yönelik projelerine devam ediyor . Programda sinyalleri verilen esnek çalışmayla ilgili düzenlemeler de bu kapsamda hayata geçmeyi bekliyor . Hükümet , çalışan annelerin iş saatleriyle çocuklarının okul saatlerinin uyumlaştırılması ve özürlü çocuğu meydana gelen ebeveynlerden birine , çocuğunun okulu tatil olduğunda müsaade hakkı tanınmasını içeren iki büyük yenilik için çalışıyor . Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan teklifler kapsamında anneler sunulması planlanan yeni destekler şöyle:

İŞE 1 SAAT ERKEN GELEN . . .

Saat 17:00’de mesaisi biten ve çocuğunun okul çıkışına yetişemeyen anneler bu konuda ciddi sıkıntı yaşıyor . Annelere sabah işe bir saat erken gelerek veya öğle tatili kullanmayarak , bir saat erken çıkma imkanı verilecek . Bu sayede çocukla anne arasındaki ‘saat farkı’ kalkacak .

ENGELLİ ANNESİNE TATİL

Bir diğer kolaylık da , kış mevsiminde özürlü çocuğu meydana gelen ailelere yönelik . Kar yağışında yapılan okul tatillerinde engellilerin gittiği özel eğitim kurumları da tatile giriyor . Bakanlığın sunmayı planladığı yeni öneriye göre , kar tatili gibi günlerde özürlü çocuğun anne veya babasından birine de müsaade hakkı tanınması gündeme gelecek . Doğum sonrası part – time çalışma kadınlara yönelik en önemli çalışmalardan biri de doğum sonrası sağlanacak kolaylıklar . Geçen dönem hayata geçirilemeyen bir düzenleme , kadınlara doğumdan sonra part – time çalışma hakkı öngörüyordu . Kadınların birinci doğumdan sonra 2 , ikinciden sonra 4 ve üçüncüden sonra 6 ay part – time çalışıp tam ücrete hak kazanmasına yönelik taslak hazırlanmıştı . Ancak konu rafa kalkmıştı . Bu düzenleme hükümet programına tekrar girdi .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler