Ana sayfa / Haberler / Çankaya’da kritik zirve sona erdi

Çankaya’da kritik zirve sona erdi

Çankaya'da kritik zirve sona erdi
Çankaya Köşkü’nde Güvenlik Doruğu , Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplandı . Başbakan Davutoğlu , kış şartlarında da operasyonların sürdürülmesi direktifini verdi .
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen güvenlik toplantısı bitti .

İşte doruk sonrası yapılmış olan yazılı açıklama:

” Güvenlik Toplantısı Çankaya Köşkü’nde Sayın Başbakanımız başkanlığında gerçekleştirilmiştir .

Toplantıda 1 Kasım meclis seçimleri öncesi , sırası ve ardından tercih güvenliğinin sağlanmasına dönük edinilen tedbirler ve güvenlik hali değerlendirilmiş , seçimin kocaman bir olgunlukla ve sükunet içerisinde gerçekleşmiş olmasından duyulan memnuniyet dile getirilmiştir . Sayın Başbakanımız bu süreçte gösterdikleri üstün çabalardan ötürü Emniyet , Jandarma ve devletin alakalı bütün birimlerine tebriklerini iletmiştir .

Terörle mücadele için yürütülen huzur ve demokrasi operasyonlarında nihai durum detaylı bir biçimde ele alınmış , Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölücü terör örgütüne dönük operasyonlarının hız kesmeden devam etmesi kararlaştırılmıştır . Oramar , İkiyaka ve Dağlıca bölgelerinin terör örgütü mensuplarından temizlenmesinde sağlanan başarı ve Irak sınırı boyunca gerçekleştirilen harekatlar ile alakalı bilgi sunulmuştur .

Sayın Başbakanımız kış şartlarında da operasyonların kesintisiz sürdürülmesi talimatı vermişlerdir .

Suriye’de meydana gelen gelişmeler , hudut ötesinde DAEŞ unsurlarına karşın yürütülen ameliyatlar ve ortak yönetim güçleri ile beraber yürütülen harekat ele alınmıştır .
Zirve 2 saat sürdü

Yaklaşık 2 saat kadar süren toplantıya , Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan , Tuğrul Türkeş ve Numan Kurtulmuş , Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar , Adalet Bakanı Kenan İpek , Milli Koruma Bakanı Vecdi Gönül , İçişleri Bakanı Selami Altınok , Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu , Başbakan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ali Sarıkaya , Jandarma Kurmay Başkanı Korgeneral İbrahim Yaşar , Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru , Genelkurmay Harekat Başkanı Korgeneral Bahadır Köse , Dışişleri Müsteşar Vekili Ahmet Muhtar Gün , Emniyet Genel Müdürü Celalettin Kirsiz ve Kamu Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu katıldı .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir