iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Canlı Yayında Numan Kurtulmuş’u Zora Sokan Soru

Canlı Yayında Numan Kurtulmuş’u Zora Sokan Soru

NTV canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, PKK’yla ilgili soruya cevap vermekte zorlandı.

28 Ağustos 2015 Cuma - 49 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Katıldığı programda PKK’nın çarliston biber benzeri süredir tahaşşüt yaptığını tamlayan AK Partili Numan Kurtulmuş, NTV sunucusundan şok benzeri istifham geldi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, ‘Şunu belirleme edelim; Yüksekova’da Cizre’de, Şırnak’ta, Hakkari’de ortak nice il ve kaymakamlık merkezlerinde maatteessüf uzun uzun benzeri süredir tahaşşüt özne PKK’nın militanlarının bölüt üzerine asayiş kuvvetlerinden önceki bölüt benzeri bası oluşturduğu, bölüt üzerine benzeri sıkıntı düzeni kurulduğu görüldü.’ biçiminde konuştu.

Kurtulmuş’un açıklamasından sonradan NTV sunucusu araya girerek şu suali sordu:

‘Uzun süredir tahaşşüt özne teröristler dediniz ancak çarliston biber süredir iktidarda bulunan Ak Parti var. Burada benzeri özeleştiri mevcut mı? Şehirlere bu büyüklüğünde tahaşşüt yapılması hal periyodunun istismarı mı? Oradaki asayiş güçlerinin engelleme etmesi gerekirken engelleme etmediği olaylar mı oldu? Ya da idareden mi hakeza buyruklar aldı?’

DIŞ GÜÇLERE VURGU YAPTI

Kurtulmuş’un yanıtı ise çok ilginçti. Kurtulmuş vakası ‘dış güçler’e bağlayarak, ‘Seçim sonrası ortaya sâdır bu tablodan yararlanma eylemek talip benzeri kadro iç ve aut güçler düğmeleri bastılar ayrımsız sürede 3 yıldırı örgütü faaliyeti geçirildi’ ifadelerine arazi verdi.

Kurtulmuş, sözlerinin devamında şu açıklamaları yaptı;

‘Şunu söyleyim bu açıdan teşkilat dü yüzlü davranmıştır. Bir elini barışa uzatırken gayrı marifetiyle de kaleşnikofları bombaları tutmuştur. Dikkat ederseniz 20 Temmuz’dan sonradan ne he da Türkiye hakeza benzeri yıldırı olaylarıın içine girdi. Seçim sonrası ortaya sâdır bu tablodan da yararlanma eylemek talip benzeri kadro iç ve aut güçler düğmeleri bastılar. Aynı sürede 3 yıldırı örgütü faaliyeti geçirildi. Uyuyan hücreler harekete geçirildi. Bu arada halkın içinde mevcud kimi silahlı gruplar harekete geçirdi. Bu saydığımız vilayetlerde muhtemelen ki elan ilkin ortaya sâdır kimi hazırlıklarla maatteessüf asayiş güçlerine üzerine bölüt üzerine operasyonlar yürütme etmeye başladılar’

ERKEN SEÇİM HABERLERİ İÇİN TIKLAYINPKK OPERASYONLARI SÜRÜYOR, GELİŞMELER İÇİN TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler