iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Çocuksuz evliliğe ‘evet’ dediler

Çocuksuz evliliğe ‘evet’ dediler

Akdeniz anemisi hastası Zonguldaklı Kader Şekerci ile Aydınlı Hasan Karalı, Ankara’da gördükleri tedavi sırasında tanışıp “çocuk yapmama şartı” ile hayatlarını birleştirdi.

31 Ağustos 2015 Pazartesi - 65 kez bakılmış
Facebook 0 Twitter 0

AYDIN

Ankara’da gördükleri otama esnasında tanışan Akdeniz anemisi (Talasemi) hastası Zonguldaklı Kader Şekerci ile Aydınlı Hasan Karalı, bateri zurnalı düğün yaptı.  

Aydın’ın Efeler ilçesi Yılmazköy Mahallesi’ndeki düğüne baş döndürücü sayıda çağrılı katıldı. Düğün süresince pistten inmeyen, davetlilerle raks edip zeybek oynayan çift, gazetecilere icra ettiği açıklamada, doktorların taşıdıkları hastalıktan dolayı evlenmelerini istemediklerini fakat kendilerinin tezevvüç sonucu aldıklarını tabir etti. 

Rahatsızlıklarından dolayı bir şartlarının bulunduğunu tamlayan eloğlu Hasan Karalı (22), ‘Çocuk yapmamak gibi evleniyoruz. Aslında doktorların yasakladığı benzeri obje değil, çocuğumuz olabilir. Ama tığ ikimiz de ayrımsız rahatsızlığı taşıdığımız için, bunu gelecek çocuğumuza da yaşatmanın akıllıcasına olamayacağını düşünüyoruz. Bu nedenle çağa gerçekleştirmek istemiyoruz’ dedi.

Devletten maddesel iane beklediklerini kail Karalı, ‘Aldığımız ilaçlar pahalı. Sigorta kimilerini karşılıyor, kimilerini karşılamıyor. Sigortanın karşılamadığı otama harcaması ayda sadece 10 bin lira. Tüm Talasemiler adına, başka Talasemili arkadaşlarımızın yardımıyla bu düğünü yaptık. Hepsinin maddi manevi destekleri oldu. Onlara başkaca teşekkürname ederiz’ sanarak konuştu.

‘Biz hastalığımız seviyoruz’

Bu çor nedeniyle çalışamadıklarını kail Karalı, şöyleki bitmeme eti:

 ‘Talasamiyi hoppadak Türkiye’de değil camia çapında da duyurmak, alt etmek düşüncesince müracaatta bulunarak eşleştik. Herkes bu rahatsızlığı bulaşan çor adına görmesin bu olanaksız benzeri iğbirar değil. Biz hastalığımızı seviyoruz. Şu an burada olmaktan evlenmekten çok mutluyuz. Hem baht arkadaşıyız hem de dobra benzeri arkadaşlığımız vardı. Şimdi de eş kocayız. Biz hastanede tanışarak konuştuk. Belirli benzeri süre sonra birbirimizi anladığımızı anladık ve evlenmeye değişmeyen verdik.’

Kader Şekerci Karalı (24) ise ailesinin evliliğe erinç çıktığını ancak kendisinin baş döndürücü bahtiyar bulunduğunu söyledi.

Muhabir: Necip Uyanık, Suat Deniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler