Ana sayfa / Haberler / Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ikinci Dağlıca açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ikinci Dağlıca açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dağlıca’daki yıldırı saldırısıyla ait olarak, “Milletimizin bütünlük ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kasteden bu cins saldırılar tek devir amacına ulaşamayacaktır” dedi. PaylaşTweetlePaylaşGönderYorum Yap 07 Eylül 2015 08:20

Hakkari’nin Yüksekova kazasının Dağlıca kesimindeki yıldırı saldırısıyla ait kendisine Cumhurbaşkanlığı’ndan mukayyet izah yapıldı. Açıklamada, “Hakkari’nin Yüksekova kazasının Dağlıca kesiminde askerlerimizin martir düşmelerine ve yaralanmalarına bozukluk bulunan iğrenç saldırıyı hızlı kınıyorum. Bölücü yıldırı örgütünün çıyan saldırısında martir sakıt düzenlilik güçlerimizin acısı milletçe yüreğimizi dağlamaktadır. Milletimizin bütünlük ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kasdeden bu cins saldırılar tek devir amacına ulaşamayacaktır” denildi.

Açıklamanın devamında, “Ülkemizin huzur, düzenlilik ve istikrarını bozmayı amaçlayan bu saldırılar karşısında, eren milletimizin bütünlük ve el birliği süresince azimli birlikte vakfe sergileyeceğine inanıyorum. Dağlıca’daki iğrenç saldırıyı birlikte el hâlâ lanetliyor, eren şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza aceleci şifalar dilek ediyorum” ifadelerine toprak verildi.

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir