iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Damatlık Seçmenin İncelikleri

Damatlık Seçmenin İncelikleri

Gelinlik gerçekten evliliğin en önemli kıyafeti olsa da, damatlık da oldukça önemlidir. Gelinlik ile ilgili binlerce şey konuşulur genelde düğünlerden önce ama damatlık en az onun kadar önemli olmasına rağmen, gelinlik kadar konu başlıkları toplayamaz. Bunun nedenlerinden biri ülkemizde damatlık modelleri denildiğinde akla takım elbise gelmesi ve gelinlik fiyatları ile kıyaslandığında daha ucuz olmasıdır. Damatlık […]

04 Mart 2016 Cuma - 79 kez bakılmış
Facebook 0 Twitter 0

Gelinlik gerçekten evliliğin en önemli kıyafeti olsa da, damatlık da oldukça önemlidir. Gelinlik ile ilgili binlerce şey konuşulur genelde düğünlerden önce ama damatlık en az onun kadar önemli olmasına rağmen, gelinlik kadar konu başlıkları toplayamaz. Bunun nedenlerinden biri ülkemizde damatlık modelleri denildiğinde akla takım elbise gelmesi ve gelinlik fiyatları ile kıyaslandığında daha ucuz olmasıdır.

Damatlık modelleri temelde 3’e ayrılır. Takım elbise, smokin ve frak çeşitleri arasından seçim yapabilen damatların genellikle dikkat etmesi gereken birkaç küçük detay, aksesuarlarını gelinin aksesuarlarının rengine göre seçmek (düğün çiçeği, gelinlik kuşağı), yaka çiçeğini gelin buketinden belirlemek gibi tamamlayıcı konulardır.

Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Takım elbise giyinen damatlar için genellikle ağırlıklı tercih edilen renkler siyah ve lacivert tonlarıdır. Rengi belirlerken düğünün yapılacağı mekanın açık mı kapalı mı olduğunu belirlemekte yarar vardır. Açık mekanlar ile kapalı mekanlar arasında daha farklı renk tonlamaları arasından seçim yapmak gerekebilir. Bunun yanı sıra, takım elbise aksesuarları olan kravat, mendil veya çiçeğin detayları çok önem kazanmaktadır.

Smokin giyinen erkekler ise genellikle iki renk arasından seçim yapmak zorunda kalırlar. Siyah ve beyaz olarak belirlenen renkler, genellikle giyinen erkeğin rengi olup olmamasına bağlı olarak değişmektedir. Özellikle geniş omuzlu damat adaylarına beyaz smokin daha iyi durmaktadır. Aksesuarların renk dengesi de özellikle dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Frak Türkiye’de pek tercih edilmese de, uzun boylu ve ince damatların çok şık bir şekilde taşıyabildiği modellerden biridir. Kilolu erkeklerin dikkat etmesi gereken püf noktası ise kuşak yerine yelek tercih etmekten geçer. Damatlık modelleri arasından seçim yapmak ve bol renk ve model seçeneği arasından doğru olanı bulmak için http://www.wessi.com/damatlik adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler