Ana sayfa / Yaşam / Damatlık Seçmenin İncelikleri

Damatlık Seçmenin İncelikleri

Gelinlik gerçekten evliliğin en önemli kıyafeti olsa da, damatlık da oldukça önemlidir. Gelinlik ile ilgili binlerce şey konuşulur genelde düğünlerden önce ama damatlık en az onun kadar önemli olmasına rağmen, gelinlik kadar konu başlıkları toplayamaz. Bunun nedenlerinden biri ülkemizde damatlık modelleri denildiğinde akla takım elbise gelmesi ve gelinlik fiyatları ile kıyaslandığında daha ucuz olmasıdır.

Damatlık modelleri temelde 3’e ayrılır. Takım elbise, smokin ve frak çeşitleri arasından seçim yapabilen damatların genellikle dikkat etmesi gereken birkaç küçük detay, aksesuarlarını gelinin aksesuarlarının rengine göre seçmek (düğün çiçeği, gelinlik kuşağı), yaka çiçeğini gelin buketinden belirlemek gibi tamamlayıcı konulardır.

Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Takım elbise giyinen damatlar için genellikle ağırlıklı tercih edilen renkler siyah ve lacivert tonlarıdır. Rengi belirlerken düğünün yapılacağı mekanın açık mı kapalı mı olduğunu belirlemekte yarar vardır. Açık mekanlar ile kapalı mekanlar arasında daha farklı renk tonlamaları arasından seçim yapmak gerekebilir. Bunun yanı sıra, takım elbise aksesuarları olan kravat, mendil veya çiçeğin detayları çok önem kazanmaktadır.

Smokin giyinen erkekler ise genellikle iki renk arasından seçim yapmak zorunda kalırlar. Siyah ve beyaz olarak belirlenen renkler, genellikle giyinen erkeğin rengi olup olmamasına bağlı olarak değişmektedir. Özellikle geniş omuzlu damat adaylarına beyaz smokin daha iyi durmaktadır. Aksesuarların renk dengesi de özellikle dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Frak Türkiye’de pek tercih edilmese de, uzun boylu ve ince damatların çok şık bir şekilde taşıyabildiği modellerden biridir. Kilolu erkeklerin dikkat etmesi gereken püf noktası ise kuşak yerine yelek tercih etmekten geçer. Damatlık modelleri arasından seçim yapmak ve bol renk ve model seçeneği arasından doğru olanı bulmak için http://www.wessi.com/damatlik adresini ziyaret edebilirsiniz.

hakkında admin

Bunda Bakın

Düğün Davetiye Modelleri

  Düğün mevsiminin açılması ile birlikte çiftlerin en çok düğün davetiye modelleri arayışı içerisinde olduğu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir