Ana sayfa / Haberler / Davutoğlu canlı yayında konuşuyor / CANLI

Davutoğlu canlı yayında konuşuyor / CANLI

İşte Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları; 

Üzerinde düşündüğümüz adlar başüstüne ancak, koşullar ve çözülüm itibarı ile aşırı elimizin başıboş bulunduğu benzeri kabin değil bu. Anayasal zorunluluğu bulunan benzeri hükümet kurduk. Anayasa’ya uyma kılmak müttehit numara ehemmiyetli husustu. Partilerin hepsi he demiş olsaydı henüz şişman benzeri taplo ortaya çıkacaktı. Belli kuralların işletilmesi gereken, özgür olması müstelzim veya partili olduğunda şu nitelikleri bulunması müstelzim şu sasenearda olması müstelzim benzeri tablo. 

Ancak, düpedüz bu rolü aldıktan bilahare rastgele benzeri önyargı yapılmaksızın ilk evvela anlaşılan kriterleri zihnimde tasar çizim ettim bunu da paylaştım; ehliyet, liyakat, uyum. 

BUNUN HEPSİ ZORUNLULUKTU 

Birincisi ehemmiyetli husus; anayasal zorunluluk. Yani Anayasal zorunluluğu bulunan benzeri hükümet kurduk. Tamamıyla yeğleme hakkının benim elimde bulunmadığı ve benim hoppadak ilkin TBMM’de grubu bulunan partilerin dağılımı itibarı ile Meclis Başkanı’nın bildirdiği anlaşılan sasenear içre hareketin bulunduğu benzeri tablo. Dolayısıyla kanun zorunluluğuna uyma kılmak müttehit numara husustu. Buna riayeti esasi aldığım düşüncesince de bilinen CHP’den, MHP’den ve HDP’den 5+3+3 oranında adlar belirleme ettim. Bunun tespiti anayasal benzeri zorunluluktu.  

Fakat bu adları belirleme ederken bütün şurası da kesinti uğrunda bulundurdum; özümleme yeteneği olsun ve beraberce diyelim CHP ile veya MHP ile ortak yönetim kurmuş olsaydık, yayıncı o devir ölçüm sayın Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin olacaktı kimlerin gireceği ile ilgilendiren ama, onların da yeğleme edebileceği adlar anlaşılan bunlar olurdu niteleyerek fikren mutluluk tecrübesine cemaat olan, anlaşılan bölgelerde uzmanlığına benim de apayrı benzeri partide olmakla beraberce ihtiram ettiğim adları öne çıkarmaya çalıştım. 

HERKESİN OLDUĞU BİR RESİM OLSUN İSTEDİM

Bu anayasal zorunluluğu 3 uzuv he dedi, benzeri insan MHP’den ikisi HDP’den. Ve anayasal ıztırar bu manada adına getirilmiş oldu. O hamle ortaya çıkınca bu kez mademki ki ego mükemmel namına bu tabloyu gerçekleştiremedim ancak Türkiye’nin resmi buraya yansısın dedim. Herkesin bulunduğu benzeri gösterici olsun istedim. Belli tercihleri buna layıkıyla yapmayı yeğleme ettim. 

REDDEDENLER SINIRLARIN DIŞINA ÇIKMIŞ OLDU

AK Parti’den 13 bakanlığı 11’e düşürdük, bu benzeri zorunluluktu. Kimse ‘Bu insan ne arıyor’ demesin niteleyerek uzmanlığa baktım.

Bu benzeri AK Parti hükümeti değil, Anayasal benzeri hükümet, Anayasal ıztırar yalan konusu. Bu fariza bana verilmeden ilkin öbür partilerin bütün isimlerine müttehit tane hiç baktım. Hiçbir önyargı yapılmaksızın öz geçmişlerini incceledim. Reddedenler AK Parti hükümetini reddetmiş olmadı, Anayasa’nın sınırlarının dışına çıkma oldular.

TÜRKEŞ’İN VERDİĞİ CEVABA ŞAŞIRMADIM

Türkeş’e betik yazana büyüklüğünde oda boncuğu görüşmem olmadı. Türkeş’i henüz önceleri tanıyorum. Birçok görüşmede bu arada olduk. Aile geçmişini de siyasal kariyerini de bilirim. ‘Evet’ yanıtını vermesi beni şaşırtmadı. ‘Evet’ dedikten bilahare benzeri telefon görüşmemiz başüstüne ve teşekkürname ettim. Sonraki devir benzeri araya geldik. Açık yürekliliğini bilirim.

Türkeş bence içerisinden mevrut sesi dinledi. ‘Bu benzeri mutluluk görevidir. Şuan bunu yapmazsam gitgide bunu yapamam’ dediğini düşünüyorum. ‘Hayır’ diyen her insana şaşırdım. Onları tanıdığım kadarıyla yeğleme kararlarına şaşırdım. Levent Tüzel’in ‘hayır’ demesi apayrı şeylere dayanıyordu. Farklı benzeri ‘hayır’ o. 

TÜRKEŞ AK PARTİ’YE GEÇECEK Mİ?

Böyle benzeri şeyi siyasal saygıya akla yatkın görmem. Türkeş AK Parti’ye yapılmak düşüncesince ‘evet’ demedi. ‘Partiden ihraç edilirseniz’ niteleyerek düşünmem ben. Türkeş yolunu fikren o sonucu almadı. Bu benzeri AK Parti rolü değil. Bu hükümete giren AK Parti’ye esbak olmuyor. Bunu Türkeş’e söylemeyi akıllıca görmem, töre bilimi görmem. 

KIZIM GİBİ GÖRDÜĞÜM GENÇ BİR HANIMA SÖYLENENLER BENİ ÇOK ÜZDÜ

Sümeyye Erdoğan vakası beni aşırı üzdü. Hem bilimsel niteliği bulunan hayatımda bununla ortak geçmişini bildiğim, tanıdığım, kızım derece gördüğüm, ahlak anıtı benzeri gailesiz kadına söylenenler beni aşırı üzdü. 

İLK BAKANLAR KURULU NE ZAMAN?

Bakanlar Kurulu toplantısı Pazartesi veya Salı haset olur. Başbakan Yardımcısı dostlarım benim ülkü arkadaşlarımdır. AK Parti içre bölgeleri ayrıdır. Fakat Bakanlar Kurulu’nda oda boncuğu arkadaşımın birbirinden farkı yoktur. 

DEVLET BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMALARI

Bahçeli ile yüzyüze görüşmeye gittiğimizde gösterdiği nazikâne mukayyet açıklamalarında gösterdiği anlatma ortada rastgele benzeri büğet kurabilmek belkili değildir. Ben yakıştıramıyorum. Bahçeli’nin tweetleri aşırı aşikâr belirsiz düzeyde. Kullandığı lisan aşikâr belirsiz benzeri dil. Siz ciddi demiştiniz ancak ego bu dili, aşikâr belirsiz benzeri lisan namına görüyorum. Ben diyorum ki herhalde bu tarz şeyleri yabancılar yazıyor. Bütün o tweet’leri okuduğunuzda bana seslenme ediyor. Sayın Bahçeli’ye siyasal fırka önderi namına sagı duyarım.

Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy vermiş seçmenlerden dünya ihtiram duyarım. Ama bu lisan kullanılıyorsa, muhattabınızın seviyesi düşükse söylenecek sözlerin sınırlarına gelinmiştir. Ülkücü gençler, MHP’li çoluk çocuk bu üsluptan ne öğrenecekler. Benim ağzımdan sâdır benzeri taşlama duydynuz mu? 

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir