iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Depresyon nedir

Depresyon nedir

  Depresyon toplum sağlığını tehdit eden en ciddi problemlerden bir tanesidir. Dünya sağlık örgütü bu konuda çok ciddi araştırmalar yapmakta ve bunu vurgulamaktadır. Depresyon mutsuzluk halidir, yaşamdan zevk alamamadır, intihar düşüncesinin ortaya çıkması halidir. İnsan kapalı halde ve dış dünyay bir türlü yatırım yapamaz, algı bozukluğu, dikkat bozukluğu depresyonun karakteristliğidir. Depresyon tanısı genellikle klinik izlenimler […]

12 Ocak 2016 Salı - 158 kez bakılmış
Facebook 0 Twitter 0

 

Depresyon toplum sağlığını tehdit eden en ciddi problemlerden bir tanesidir. Dünya sağlık örgütü bu konuda çok ciddi araştırmalar yapmakta ve bunu vurgulamaktadır. Depresyon mutsuzluk halidir, yaşamdan zevk alamamadır, intihar düşüncesinin ortaya çıkması halidir. İnsan kapalı halde ve dış dünyay bir türlü yatırım yapamaz, algı bozukluğu, dikkat bozukluğu depresyonun karakteristliğidir.

Depresyon tanısı genellikle klinik izlenimler ile gerçekleşebiliyor. Dünya sağlık örgütünün yaptığı araştırmaya göre depresyon tanısı çok kolay tanıdır, insanın kaşları çatıktır, ağız kenarları aşağı sarkmıştır, iki kaş arasında bir takım çizgiler gelmiştir ve bunlar depresyonun teşhisini koymaya yardımcıdır. Depresyonun karıştığı bir çok hastalık vardır. Burada ciddi bir profesyonel yardım gereklidir. Tanı koyarken klinik verilere dayanmak yeterli olmuyor bunun yanı sıra EEG ile depresyona klinik olarak bakılmaktadır.

Depresyon günümüzde bir çok insanın özellikle modern yaşamda yaşadığı sıkıntılardan birisidir. Depresyon iş hayatımızı hem sosyal hayatımızı ve sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Bu noktada depresyonun yol açtığı etkilere bakmak ve depresyonu anlamaya çalışmak önem kazanıyor. İşimizi ve ilişkilerimize verdiği zararı bulmaya çalışmak sebepleri bulmaya çalışmak çok önemlidir. Depresyon ile baş etmede kişinin yapabileceği bir çok şey var. Bir yandan bedeni desteklemek spor yapmak gibi kendinze zamana ayırmak ve düşünsel olarak sıkıntıların temelini bulmak depresyondan kurtulmak için önemlidir.
Kaynak: http://sanalulke.org/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler