Ana sayfa / Yaşam / Depresyon nedir

Depresyon nedir

 

Depresyon toplum sağlığını tehdit eden en ciddi problemlerden bir tanesidir. Dünya sağlık örgütü bu konuda çok ciddi araştırmalar yapmakta ve bunu vurgulamaktadır. Depresyon mutsuzluk halidir, yaşamdan zevk alamamadır, intihar düşüncesinin ortaya çıkması halidir. İnsan kapalı halde ve dış dünyay bir türlü yatırım yapamaz, algı bozukluğu, dikkat bozukluğu depresyonun karakteristliğidir.

Depresyon tanısı genellikle klinik izlenimler ile gerçekleşebiliyor. Dünya sağlık örgütünün yaptığı araştırmaya göre depresyon tanısı çok kolay tanıdır, insanın kaşları çatıktır, ağız kenarları aşağı sarkmıştır, iki kaş arasında bir takım çizgiler gelmiştir ve bunlar depresyonun teşhisini koymaya yardımcıdır. Depresyonun karıştığı bir çok hastalık vardır. Burada ciddi bir profesyonel yardım gereklidir. Tanı koyarken klinik verilere dayanmak yeterli olmuyor bunun yanı sıra EEG ile depresyona klinik olarak bakılmaktadır.

Depresyon günümüzde bir çok insanın özellikle modern yaşamda yaşadığı sıkıntılardan birisidir. Depresyon iş hayatımızı hem sosyal hayatımızı ve sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Bu noktada depresyonun yol açtığı etkilere bakmak ve depresyonu anlamaya çalışmak önem kazanıyor. İşimizi ve ilişkilerimize verdiği zararı bulmaya çalışmak sebepleri bulmaya çalışmak çok önemlidir. Depresyon ile baş etmede kişinin yapabileceği bir çok şey var. Bir yandan bedeni desteklemek spor yapmak gibi kendinze zamana ayırmak ve düşünsel olarak sıkıntıların temelini bulmak depresyondan kurtulmak için önemlidir.
Kaynak: http://sanalulke.org/

hakkında admin

Bunda Bakın

Düğün Davetiye Modelleri

  Düğün mevsiminin açılması ile birlikte çiftlerin en çok düğün davetiye modelleri arayışı içerisinde olduğu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir