Ana sayfa / Haberler / Diyarbakır’da Çıkan Olaylar Gece Şiddetlendi

Diyarbakır’da Çıkan Olaylar Gece Şiddetlendi

Diyarbakır biçim Sur ve Silvan ilçelerinde sokağa çıkacak yasağı duyuru edilmesi zımnında çağ meridyen düzlemi saatlerinde şehrin nice sahasında çıkan olaylar, geceleyin şiddetlendi. Merkez Bağlar ile Yenişehir ilçeleri kazanmak üzere, nice yerde ortaya çıkan yüzleri maskelenmiş gruplar, barikat kurmuş oldukları metodları trafiğe kapatarak, polise ahenk bombası, hoppa fişek, molotof ve taşlarla saldırdı.

4 KİŞİ YARALANDI

Polis de, göstericilere biber gazı ve basınçlı su ile karışma ederken, Yenişehir ilçesine ilişkin Seyrantepe semtinde yaşanmış olan silahlı arbede sırasında olayların ortasında artan 4 kişi yaralandı.

1 KİŞİNİN DURUMU AĞIR

Yaralılar ambulanslarla Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak otama dibine alınırken, müşterek şahısnin afiyet durumunun ciddi bulunduğu öğrenildi.

Olayların sürdüğü kentte, toprak arsa tabanca ve patlama sesleri duyulurken, manşet ekipleri disiplin düzenlilik önlemi aldı.

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir