Ana sayfa / Haberler / Erdoğan ile Bir Araya Gelen Obama, Türkiye’ye Tam Destek Verdi

Erdoğan ile Bir Araya Gelen Obama, Türkiye’ye Tam Destek Verdi

Erdoğan ile Bir Araya Gelen Obama, Türkiye'ye Tam Destek Verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Paris’te toplanan Obama , Ülkemiz’yi desteklediklerini tekrarladı , Erdoğan’ın ” Tansiyonu düşürmek talep ediyoruz ” sözüne ” Haklısınız , Putin’e de söyledim ” cevabını verdi .
Fransa’da gerçekleştirilen BIRLEŞMIŞ MILLETLER İklim Değişikliği Zirvesi’ne teşrif etmek üzere Paris’te yer alan Reisicumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan , AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi . Erdoğan ve Obama’nın başkanlık ettiği kurullar arası müzakerenin sonrasında iki önder masadan detaylı bilgi inşa etti .

İLK IZAH OBAMA’DAN

Obama , toplantıda uçağın düşürülmesinin sonrasında Ülkemiz ve Rusya’nın ne türlü beraber çalışabileceği konusunu ele aldıklarını dile getirdi , Ülkemiz’nin kendini korunma hakkının AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI aracılığıyla desteklendiğini bir kez ek olarak tekrarladı .

ERDOĞAN’DAN BAYIRBUCAK MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise şu şekilde konuştu: ” Suriye’de verilen maçın ayrıntıları üstünde durduk . Temennimiz Suriye’de geçiş sürecine ilişkili olarak Viyana’daki müzakerelerin başarıya ulaşmasıdır . Bayırbucak’ta DAEŞ ( IŞİD ) yok . Orası Türkmenler’in meydana geldiği bir bölgedir . ”

ERDOĞAN: TANSİYONU DÜŞÜRMEK İSTİYORUZ

” Ülkemiz belediye Rusya arasındaki gelişmelerin değerlendirmesini yaptık . Ülkemiz olarak Rusya ile tansiyonu düşürmek talep ediyoruz . Buradaki derdimiz , bu işin diplomatik başlıklar , söylem içinde ne türlü neticeye kavuşturulmasıdır . Çünkü bölgedeki gerilimler , bizleri de üzmektedir . ”

OBAMA: HAKLISINIZ , PUTİN’E DE SÖYLEDİM

Obama da Erdoğan’ın bu sözleri üst kısmına , ” Haklısınız , Putin’e de söyledim , gerilimi artırmanın faydası yok . Bu konuda beraber çalışalım . ” cevabını verdi .

GÖRÜŞMEYE KATILANLAR

Görüşmeye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu , Cumhurbaşkanlığı Evrensel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı Dışişleri Başdanışmanı Ahmet Yıldız da katıldı .

1 AY İÇİNDE YÜZ YÜZE iki . GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Başkanı Obama’nın İklim Değişikliği Zirvesi’nde bir araya gelmesi , en son bir ay arasında yaptıkları iki. yüz yüze görüşme oluyor . İki önder en en son Antalya’da tertip eden G20 zirvesi alanında görüşmüştü .

UÇAK KRİZİNİ TELEFONDA KONUŞMUŞLARDI

Öte taraftan iki önder en şimdi Rusya’ya ilişkin Su belediye 24 tipi savaş uçağının Türk F belediye 16’ları aracılığıyla düşürülmesinin sonrasında bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti .

ERDOĞAN’IN TEMASLARI AYNı RITIMDE DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan ikili temaslar çerçevesinde , Almanya Başbakanı Angela Merkel , İtalya Başbakanı Matteo Renzi , Lübnan Başbakanı Tamam Selam’ı da onay edecek . Programının bitirmesinin sonrasında Erdoğan öğle saatlerinde Fransa’dan ayrılarak Katar’a davranış edecek .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir