Ana sayfa / genel / Erdoğan Koza-İpek hakkında ilk konuştu

Erdoğan Koza-İpek hakkında ilk konuştu

Erdoğan Koza-İpek hakkında ilk konuştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Koza – İbirçok’e yapılmış olan operasyonlarla alakalı ilk defa sohbet etti . Erdoğan isim koymadan , kayyum atanan İpek – Koza Holding amaçlı ” Terör örgütlerine dayanak veren kurumlarla mücadele edilecek ” dedi .
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın , Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden bir takım kani önderlerini kabulünde , terörü hortlatmaya çalışanlar olmasına nazaran , 1990’lardaki meşum günlere geriye dönülmesine hiçbir zaman vesile verilmeyeceğini söylediği söylendi .

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan , Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden iştirak eden 67 kani önderiyle bir araya geldi .

13 YILDA MEYDANA IŞTIRAK EDEN SESSİZ DEVRİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan , misafirlere hitaben yaptığı konuşmada , istişarenin önemine değinerek , sıkıntıları bölge sakinlerinden kendi dinlemeyi amaçladığını belirterek , Türkiye’de nihai 13 yılda meydana iştirak eden suskun devrimin , Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde de somut bir biçimde hissedildiğini altını çizdi .

” Demokratik Açılım ” , ” Ulusal Birlik ve Kardeşlik Projesi ” ve ” Çözüme Giden Yol ” adı altında gerçekleştirilmiş çalışmaların , birlik ve beraberlik içerisinde kardeşliği perçinlemeyi hedeflediğine dair Erdoğan , Batı ile Doğu’nun bütünleşmesini talep etmeyen kesimlerin , mevzubahis pozitif gelişmelerden huzursuz olduklarını kaydetti .

MEŞUM GÜNLERE GERİ DÖNÜLMEYECEK

Erdoğan , terörü hortlatmaya çalışanlar olmasına nazaran , 1990’lardaki meşum günlere geriye dönülmesine hiçbir zaman vesile verilmeyeceğini de ifade etti .

Terörle ve kirli odaklarla hukuk çerçevesinde mücadelenin süreceğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan , bölge halkının manzarayı net olarak gördüğünü tanımladı .

SADECE DEVLETİN MESELESİ DEĞİL . . .

Cumhurbaşkanı Erdoğan , terör teşkilatıyla ve onun güdümündeki yapılarla mücadelenin yalnızca devletin , hükümetin ve güvenlik güçlerinin meselesi olmadığına dikkati çekerek , bu sorunla mücadelede , bölge insanlarının duyarlılığının ve azminin kocaman önem taşıdığını altını çizdi .

Erdoğan’ın , konuşmasının sonrasında , bölgeden iştirak eden kani önderlerinin görüş ve değerlendirmelerini de dinlediği kaydedildi .

Cumhurbaşkanı Erdoğan , geçen salı günü de Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden 16 ilden 61 kani önderiyle Beştepe’de bir araya gelmişti .

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarınca , bölgedeki vaziyet ile alakalı farklı kani önderlerinden doğrudan bilgi edinmeyi planlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın , bu çeşit toplantılara bir sonraki süreçte de devam edeceği belirtildi .

hakkında admin

Bunda Bakın

Aylan bebek davasında karar açıklandı

Aylan bebek davasında, sanıklar 4 yıl 2'şer ay hapis cezasına çarptırıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir