Ana sayfa / Haberler / Erdoğan, Ömer Faruk’u unutmadı

Erdoğan, Ömer Faruk’u unutmadı

Erdoğan, Ömer Faruk'u unutmadı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , yaralı köpeği Yozgat Hükümet Hastanesinde tedavi ettirmek aradığı sırada çekilen görüntüleriyle hatırlanan 9 yaşlarındaki Ömer Faruk Yıldırım’a köpek ödül etti .

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı , Belediye Başkanı Kazım Arslan ve AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ile Yıldırım’ın evine iştirak eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ , ödül minik köpeği teslim etti .

Ömer Faruk Yıldırım’ın ailesiyle bir zaman sohbet eden Bozdağ , yaptığı açıklamada , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla gönderilen ödülü mahaline ulaştırmak amaçlı geldiklerini ifade ederek , ” Biz bir elçiyiz . Sayın Cumhurbaşkanımızın Ömer Faruk’a hediyesini getirdik ” dedi .

Küçük Ömer Faruk ise 6 ay öncesinde boynundan yaralanmış bir köpeği hastaneye götürerek tedavi ettirmek istediğini , fakat bunu muvaffak olamadığını ifade ederek , ” ileri ki zamanlarda veterinere götürdüm ve baytar güzelce tedavisini yaptı . Köpek daha sora evimizde bir müddet konuk oldu ” diyerek yaşadıklarını aktardı .

Dünyada kendini üzen pekçok olay olduğunu da ifade eden Yıldırım , ” Beni çok üzen bir şey daha var . O da yeryüzünde akan kanlar . Filistin’de , Gazze’de , Irak’ta , Suriye’de , Çeçenistan’da , Pakistan’da . Buralarda kardeşlerimiz öldürülüyor . Yazık değil mi? Benim yaşımdaki çocuklar öldürülüyor , bebekler öldürülüyor . Yazık günah değil mi? ” ifadesini kullandı .

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ailesi ile kendisini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde verdiği Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna davet ettiğini dile getiren Ömer Faruk Yıldırım , ” Reisicumhurun bizi saraya davet edip orada ağırlaması , oranın hakikaten halkın evi olduğunu gösterdi . Cumhurbaşkanımızın bana vermiş olduğu hediyeler amaçlı de teşekkür ederim . Allah onu başımızdan noksan etmesin , Allah ona yardım etsin ve ona uzun ömür versin . Köpeğime kavuştum . Köpeği getirenlere de teşekkür ederim . Çok sevinçli oldum ve köpekleri çok seviyorum . Ismini ‘Revan’ koydum ” şeklinde sohbet etti .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir