Ana sayfa / Haberler / Erdoğan Rusya’nın Ailesi İle İlgili İddialarına Sert Cevap Verdi

Erdoğan Rusya’nın Ailesi İle İlgili İddialarına Sert Cevap Verdi

Erdoğan Rusya'nın Ailesi İle İlgili İddialarına Sert Cevap Verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan , Türk – İş Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulundu . Rusya’nın petrol iddialarına yanıt veren Erdoğan , ” Aileyi bu işe karıştırmak işin çok daha ahlaki noktasıdır . İran bunu geçmişte yaptı . Açtım konuştum , böyle devam ederse bunun bedelini ‘İran olarak çok ağır ödersiniz’ . 10 gün falan sürdü , daha sonra sitelerinden bunu kaldırdılar . ” dedi .

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

” Bizim inancımızda işçinin emeği kutsaldır . Türkiye uzun yıllar 1 Mayıs krizleri yaşadı . 1 Mayıs’ın işçi bayramı olarak kutlanması için pek çok teşebbüs yapıldı . Dikkat ediniz bu çabaların çoğunda 1 Mayıs bir bahane olarak kullanılmıştır . Başbakanlığım döneminde bu soruna sahip çıktım . Fakat 1 Mayıs bahanesiyle ülkenin ve milletin huzurunu kaçırmak için uğraşanları bu da durdurmadı .

” BİN 300 LİRANIN ALTINA HİÇBİR İŞ VEREN ÜCRET ÖDEYEMEZ ”

1300 liranın altında hiçbir iş veren ücret ödeyemez . Bu ister Batı’da olsun ister Doğu’da , 1300 lira vereceksin .

Yılbaşından sonra emekli maaşların zemininde 1000 lira alt hudut haline gelecek . İşte emekçi dostu olmak budur . İş veren olarak siz de kani ekonomisini öğrenin .

”BANA TARAFSIZ OL DİYENLERE . . . ”

Cumhurbaşkanı olarak tüm projelerin yanında hükümetimizin ve başbakanımızın her zaman yanındayım . Biliyorum ben bunları söyleyince birileri hemen ‘Cumhurbaşkanı tarafsız olmalı’ diyenler olarak . Daha önce de ifade ettim , ben ülkemin ve milletimin aleyhine olacak hiçbir konuda tarafsız olamam .

Tüm sıkıntıların temelinde mevcut anayasa yatıyor .

Anayasa izleme komitesi kaidem dedik , muhalefet bu komiteye aza vermedi .

Türkiye kadim ilişkileri ve coğrafi konumu sebebiyle sürekli teyakkuz halinde olmak zorundadır . Suriye’deki olaylar küresel bir sorun haline gelmiştir .

” RUSYA’NIN SURİYE’DE NE İŞİ VAR ”

Türkiye olarak nasıl Balkanlar’a , Akdeniz’e biçare kalmamız mevzubahis değilse Suriye için de geçerli . Onun için diyorum Rusya Suriye’de ne arıyor . Neymiş BM’nin izni varmış , Esed çağrı edince girilirmiş . 380 bin insanın katilinin davetine icabet etmeye mecbur değilsiniz . Bunu Sayın Putin’in kendisine de söyledim . Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılıyız , ama Suriye’de meşru bir yönetim yoktur . Esed yönetimi çok küçük bir toprakla böyle bir iddiada bulunamaz . Suriye’deki meşru muhatap Suriye halkıdır .

” RUSYA İSPATLAMALI ”

Türkiye Cumhuriyeti’nin IŞİD’den petrol aldığını belgelerle Rusya kanıt etmeye mecburdur . Aksi takdirde iftiradır . Şayet kanıt ederlerse ben makamımda durmam . Şayet edemezlerse kendisi de koltuğunu bırakır mı , bu önemli . Türkiye’nin petrol aldığı , doğalgaz aldığı yerler bellidir . Rusya , İran , Azerbaycan , Kuzey Irak , Katar , Cezayir ve ara ara Nijerya’dan biz bu ihtiyacı karşılıyoruz . Hem Rus pasaportu sahibi hem de Suriyeli meydana gelen George Haşravi bu işin en büyük tüccarıdır . Hem petrolü alıyor , hem rejime satıyor . Bunu en nihai ABD Hazine Bakanlığı açıkladı . Bir de Rusların satranç ustası var , o da bu işi yapıyor . Elimizde belgeleri var bunu açıkladık , açıklayacağız .

” İRAN BUNU GEÇMİŞTE YAPMIŞTI ”

Aileyi bu işe karıştırmak işin çok daha ahlaki noktasıdır . İran bunu geçmişte yaptı . Açtım konuştum , böyle devam ederse bunun bedelini ‘İran olarak çok ağır ödersiniz’ . 10 gün falan sürdü , daha sonra sitelerinden bunu kaldırdılar . Bugüne kadar 380 binin insanın hayatını kaybettiği 12 milyon insanın yerinden edildiği bir Suriye’yi ve onun bağlantılarını konuşuyoruz . Bize göre Suriye’deki asıl sorun budur . Bu sorun çözülmeden ne terör ne de mülteci meselesinde ilerleme olmaz . Suriye’de sebepler yerine sadece sonuçlara odaklanıp harekat planları yapılıyor . Bizim derdimiz suriye halkının en kısa sürede ülkelerinde kendilerine güvenli ve huzurlu bir gelecek kurabilmelerine yardımcı olmaktır . “

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir