Ana sayfa / Haberler / Eren Erdem: Gözaltındaki gençlerle görüşemedik

Eren Erdem: Gözaltındaki gençlerle görüşemedik

Eren Erdem: Gözaltındaki gençlerle görüşemedik
Soner HASIRCIOĞLU/İSTANBUL , ( DHA ) sağlamak CHP İstanbul Milletvekilleri Eren Erdem ve Ali Şeker , Beyazıt’ta YÖK protestosu sırasında gözaltına edinilen 21 üniversite öğrencisiyle görüşmek amaçlı akşam saatlerinde Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Güven Müdürlüğü’ne geldi . Güven binasından çıkışta gazetecilere açıklama yapan Eren Erdem gözaltındaki gençlerle görüşemediklerini ifade etti .

CHP İstanbul Milletvekilleri Eren Erdem ve Ali Şeker , Beyazıt’ta YÖK protestosu sırasında gözaltına edinilen 21 üniversite öğrencisiyle görüşmek amaçlı akşam saatlerinde , Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Güven Müdürlüğü’ne geldi . Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Erdem , ” Vatan Emniyette 21 çocuk var . Göz altındaki gençlerle görüşmek istedik . Fakat güven mensuplarının tek engellemesiyle karşılaştık . Biz milletvekilleri olarak buradaki hali gözlemlemek zorundayız . Ne var ki bizler bu gençleri göstermeyeceklerini söylediler . Buradaki gençler 2911 sayılı kanun alanında burada tutuluyorlar . Bu da toplantı ve gösteri alanında tek aşama . Polise mukavemetle alakalı tek aşama . Buradaki dostlar Anayasa’yı askıya almaktan tutulmuyorlar burada . Buradaki dostlar 12 Eylül faşizminin kaldırılmasını istemişler . Bu 21 çocuk yaka paça gözaltına alınmış . Biz de bu arkadaşlarını durumunu öğrenebilmek amaçlı buraya geldik . Bizimle bu arkadaşları görüştürmemek amaçlı direniyorlar . Biz de görüşmek konusundaki ısrarımızı sürdürüyoruz . Bu konuda vali ve Meclis Başkanıyla görüştük . Arkadaşların durumunu gözlemleyene civarı burada kalmaya devam edeceğiz . Üzgünüm bu bizim açımızdan üzücü tek durumdur ” dedi .
” BURASI GECEKONDU VE ÇADIR DEVLETİ DEĞİL ”

Erdem sözlerini şu şekilde sürdürdü:

” Emniyetin tek an önce tek tercih ardından böylesi tek yaklaşım sergilemesi Türkiye demokrasisi aracılığıyla tek sürü düşündürücüdür . Bu civarı temel tek eylemden dolayı göz altına edinilen gençlerle milletvekillerinin görüştürülmemesi Türkiye’nin geleceği aracılığıyla tek sürü düşündürücüdür . Güven mensupları bu tarafgir tutumlarını sürdürdüğü takdirde Türkiye’deki toplumsal barışı sağlamak olası değildir . Vicdan sahiplerinin bu konuda daha duyarlı ve tutarlı tek davranış sergilemeleri gerekiyor . Yani buradaki 21 çocuk tek sürü temel tek gösteri nedeniyle göz altındadır . Ve milletvekilleri bunlarla görüşemiyor . Bu Şekilde tek şey olur mu? Burası gecekondu , çadır devleti değil . Geleceğiz , gözlemleyeceğiz . Buradaki hali öğreneceğiz . Burada güven adeta muhalefet partisinin milletvekili olmamızdan tek tutumla adeta bize tek ambargo koymaya çalışıyorlar . Biz bu ambargoyu delene civarı buradayız . “

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir