Ana sayfa / Yaşam / evlendirme dairesi

evlendirme dairesi

Nikâh tarihi birbirini seven iki kişinin hayatlarını birleştirmek için attığı ilk adımlar arasında yer alır. Evlilik teklifinin ardından ilk olarak nikâh günü almak için gideceğiniz evlendirme daireleri düğün hazırlıklarına hızlı bir şekilde başlayabilmek için gereklidir. Aynı zamanda sevdiğiniz kişi ile birlikte yaşayacağınız hayata adım atacağınız ilk günü seçmek için evlendirme dairlerinden gün almanız gerekir. Evlilik herkesin hayalleri arasında yer alan iki kişinin hayatını birleştirme kararı alması ile birlikte başlayacağı hazırlıkların tümünü içinde barındırmaktadır.

Gelişen teknoloji sayesinde ihtiyaç duyabileceğiniz her şeye kolayca ulaşabileceğiniz birçok platform yer almaktadır. Hayalleriniz olan kişiye kavuşmak için size en yakın olan evlendirme dairelerine giderek işlemleri başlatmanız gerekir. Evlenmek için gerekli olan prosedürler arasında dört ay öncesinden çift olarak başvuru yapmanız gerekir. Evlendirme daireleri tarafından belirtilen prosedürler de yıldırım nikâhı içinse en az 24 saat öncesinden başvuru yapılması gerekiyor. Evlenecek kişilerden istenenler arasında bulunan sağlık raporu mutlu bir evlilik ve doğacak sağlıklı çocuklar için oldukça büyük önem taşımaktadır.

Nikâh günü almak için gideceğiniz evlendirme dairlerinde kendi soyadlarını da kullanmak isteyen gelin adaylarının müracaat sırasında soyadı dilekçesini doldurması gerekir. Mal ayrılık talebi olacak kişilerinse noterden mal ayrılığı sözleşmesini yaptırmış olmaları gerekir. Bahar ve yaz aylarında daha yoğun olacağından ötürü evlenme planı yapan çiftlerin erkenden nikâh tarihi alması gerekir. Size en yakın evlendirme dairelerinin bilgilerine kolayca http://dugunmevsimi.com/evlendirme-daireleri sitesini ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

hakkında admin

Bunda Bakın

Düğün Davetiye Modelleri

  Düğün mevsiminin açılması ile birlikte çiftlerin en çok düğün davetiye modelleri arayışı içerisinde olduğu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir