Ana sayfa / Haberler / Gazeteciler Davutoğlu’na Sordu: Erdoğan’la Aralarında Kriz mi Var?

Gazeteciler Davutoğlu’na Sordu: Erdoğan’la Aralarında Kriz mi Var?


Gazeteciler Davutoğlu'na Sordu: Erdoğan'la Aralarında Kriz mi Var?
Başbakan Ahmet Davutoğlu , cuma namazını Yenimahalle ilçesi Gazi Mahallesi’ndeki Hacı Durali Akan Camii’nde kıldı . Cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu , Mali’nin başkenti Bamako’da lüks bir otelde yaşanan rehine kriziyle ilgili ” Biraz önce Dışişleri Bakanımızla da görüştük . Büyükelçiliğimiz orada hemen bir kriz masası oluşturdu . 7 vatandaşımız vardı , 5’i şu an itibarıyla kurtarıldı , diğer 2 vatandaşımızla da iletişimimiz var . Sağlıkları , sıhhatleri iyi . O bakımdan bir sıkıntı yok . İnşallah onların da kurtarılması için yoğun bir gayret içindeyiz . 7 vatandaşımızın 5’i salimen kurtarıldı . Diğer 2’sini inşallah önümüzdeki süre içinde kurtarma çalışmalarımız devam ediyor ” dedi .

MECLİS BAŞKANLIĞI VE YENİ KABİNE TARTIŞMALARI

Meclis Başkanlığı seçimleri ve yeni kabinenin kurulmasına ilişkin kriz yaşandığı polemiklerine da cevap veren Davutoğlu , şu açıklamalarda bulundu:

” 1 Kasım seçimleri büyük bir olgunlukla gerçekleşti . Şimdi de normal , natürel süreç işliyor . Sayın Cumhurbaşkanımız yemin törenine müteakip beni görevlendirdi . Geçmişte de bu görevlendirmeler sonrasında değişik günler içinde yani 4 gün , 5 gün , bir hafta sürenler de olur . Meclis Başkanlığı adayları ortaya çıkıyor , Meclis Başkanlığı seçimini yapacağız . ”

ERDOĞAN’LA KRİZ VAR MI?

( Cumhurbaşkanı Erdoğan’la aralarında kriz iddiası ) Kriz meselesine gelince bizim basınımız kriz çıkarma ve bakan çıkarma ile ilgili bayağı mahir . Benim bilmediğim krizleri , benim bilmediğim bakan isimlerini ortaya atabiliyorlar . Tabi her türlü yorum bu anlamda yapılabilir ama Cumhurbaşkanlığı makamı ile Başbakanlık makamı arasında , Sayın Cumhurbaşkanımızla benim aramda çok sağlıklı iletişim olmuştur . ”

” EN KISA SÜREDE AÇIKLAYACAĞIZ ”

” Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul’da programları vardı , benim de Ankara’da yürütmem gereken . İşte MYK toplantısını gerçekleştirdim , tek tek MYK üyelerimizle istişare ettim . Birçok şu anda yürüyen işlerimiz var . İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara’ya intikal ettiğinde oturup her zaman olduğu gibi Bakanlar Kurulu’nu en kısa sürede açıklayacağız . Ama dediğim gibi gazeteleri okuduğumda , bazı haberleri dinlediğimde ben de hayret ediyorum . Ne kadar çabuk bakanlar tayin edilirmiş ve ne çabuk kriz çıkarılırmış . İnşallah en kısa zamanda Bakanlar Kurulu’nu açıklarız ”

BAYIRBUCAK KATLİAMI

” Son günlerce Bayırbucak bölgesinde Suriye halkına Türkmen kardeşlerimize dönük olarak çok yoğun bir saldırı söz konusu . Esed rejiminin katliamları devam ediyor . Rusya ile de görüşmelerimiz oldu . Birincisi sivil halka karşı yapılan her türlü saldırıya karşıyız , ikincisi sınır boylarımızda yeni mülteci dalgası oluşturacak her türlü saldırıya karşıyız . Bu barbarca saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyoruz . Terörle mücadele iddiasıyla oradaki Türkmen Arap Kürt kardeşlerimize yönelik katliamları da kimse meşru kılamaz . “

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir