iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Gazeteciler Davutoğlu’na Sordu: Erdoğan’la Aralarında Kriz mi Var?

Gazeteciler Davutoğlu’na Sordu: Erdoğan’la Aralarında Kriz mi Var?

Başbakan Ahmet Davutoğlu , cuma namazını Yenimahalle ilçesi Gazi Mahallesi’ndeki Hacı Durali Akan Camii’nde kıldı . Cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu , Mali’nin başkenti Bamako’da lüks bir otelde yaşanan rehine kriziyle ilgili ” Biraz önce Dışişleri Bakanımızla da görüştük . Büyükelçiliğimiz orada hemen bir kriz masası oluşturdu . 7 vatandaşımız vardı , 5’i […]

20 Kasım 2015 Cuma - 24 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0


Gazeteciler Davutoğlu'na Sordu: Erdoğan'la Aralarında Kriz mi Var?
Başbakan Ahmet Davutoğlu , cuma namazını Yenimahalle ilçesi Gazi Mahallesi’ndeki Hacı Durali Akan Camii’nde kıldı . Cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu , Mali’nin başkenti Bamako’da lüks bir otelde yaşanan rehine kriziyle ilgili ” Biraz önce Dışişleri Bakanımızla da görüştük . Büyükelçiliğimiz orada hemen bir kriz masası oluşturdu . 7 vatandaşımız vardı , 5’i şu an itibarıyla kurtarıldı , diğer 2 vatandaşımızla da iletişimimiz var . Sağlıkları , sıhhatleri iyi . O bakımdan bir sıkıntı yok . İnşallah onların da kurtarılması için yoğun bir gayret içindeyiz . 7 vatandaşımızın 5’i salimen kurtarıldı . Diğer 2’sini inşallah önümüzdeki süre içinde kurtarma çalışmalarımız devam ediyor ” dedi .

MECLİS BAŞKANLIĞI VE YENİ KABİNE TARTIŞMALARI

Meclis Başkanlığı seçimleri ve yeni kabinenin kurulmasına ilişkin kriz yaşandığı polemiklerine da cevap veren Davutoğlu , şu açıklamalarda bulundu:

” 1 Kasım seçimleri büyük bir olgunlukla gerçekleşti . Şimdi de normal , natürel süreç işliyor . Sayın Cumhurbaşkanımız yemin törenine müteakip beni görevlendirdi . Geçmişte de bu görevlendirmeler sonrasında değişik günler içinde yani 4 gün , 5 gün , bir hafta sürenler de olur . Meclis Başkanlığı adayları ortaya çıkıyor , Meclis Başkanlığı seçimini yapacağız . ”

ERDOĞAN’LA KRİZ VAR MI?

( Cumhurbaşkanı Erdoğan’la aralarında kriz iddiası ) Kriz meselesine gelince bizim basınımız kriz çıkarma ve bakan çıkarma ile ilgili bayağı mahir . Benim bilmediğim krizleri , benim bilmediğim bakan isimlerini ortaya atabiliyorlar . Tabi her türlü yorum bu anlamda yapılabilir ama Cumhurbaşkanlığı makamı ile Başbakanlık makamı arasında , Sayın Cumhurbaşkanımızla benim aramda çok sağlıklı iletişim olmuştur . ”

” EN KISA SÜREDE AÇIKLAYACAĞIZ ”

” Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul’da programları vardı , benim de Ankara’da yürütmem gereken . İşte MYK toplantısını gerçekleştirdim , tek tek MYK üyelerimizle istişare ettim . Birçok şu anda yürüyen işlerimiz var . İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara’ya intikal ettiğinde oturup her zaman olduğu gibi Bakanlar Kurulu’nu en kısa sürede açıklayacağız . Ama dediğim gibi gazeteleri okuduğumda , bazı haberleri dinlediğimde ben de hayret ediyorum . Ne kadar çabuk bakanlar tayin edilirmiş ve ne çabuk kriz çıkarılırmış . İnşallah en kısa zamanda Bakanlar Kurulu’nu açıklarız ”

BAYIRBUCAK KATLİAMI

” Son günlerce Bayırbucak bölgesinde Suriye halkına Türkmen kardeşlerimize dönük olarak çok yoğun bir saldırı söz konusu . Esed rejiminin katliamları devam ediyor . Rusya ile de görüşmelerimiz oldu . Birincisi sivil halka karşı yapılan her türlü saldırıya karşıyız , ikincisi sınır boylarımızda yeni mülteci dalgası oluşturacak her türlü saldırıya karşıyız . Bu barbarca saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyoruz . Terörle mücadele iddiasıyla oradaki Türkmen Arap Kürt kardeşlerimize yönelik katliamları da kimse meşru kılamaz . “

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler