Ana sayfa / Haberler / Gazeteciler Hipnoz Oldu

Gazeteciler Hipnoz Oldu

Gazeteciler Hipnoz Oldu
Erzurum Gazeteciler Cemiyeti , şehirde faaliyet gösteren gazetecilere moral ve motivasyon amacıyla legal doping semineri verdi . Seminerde Ünlü Yaşam Koçu Kadir Demirbüken , katılımcılara hipnoz rehabilitasyonu uyguladı . Tedavi esnasında renkli görüntüler ortaya çıktı .

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonun’da gerçekleşen programa Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Selahattin Şener , Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Uğur Yavuz ve çok sayıda gazeteci katıldı .

Yaşam Koçu Kadir Demirbüken , verdiği konferans esnasında hipnozun beyin rehabilitasyonu olduğunu belirterek , hipnozun hiç bir yan tesiri yada zararının bulunmadığını dile getirdi . Çeşitli videolar ve daha önce öğrencilere uyguladığı sınav terapilerinden örnekler veren Demirbüken , gazeteci katılımcılardan rahatlamalarını ve tüm sıkıntılarını unutmalarını istedi . Koltuklarda oturan gazetecilere ufak bir terapi uygulayan Demirbüken , daha sonra sahneye aldığı 4 kişi ile hipnoz ile neler yapabileceğini gösterdi . Yoğun ilgi gören etkinlikte Demirbüken , hipnoz uyguladığı kişilerin rahatlamasını sağladı . Demirbüken , seminerin sonunda katılımcılara basit stres atma yöntemlerini gösterdi .

” HİPNOZ NEDİR? ”

Hipnoz en basit tanımıyla trans halidir . Trans ise uyku ile uyanıklık arasında bir durum olup , telkin almayı kolaylaştıran bir ruh halidir diyebiliriz . Olumlu telkin tedavi edici bir terapi metodu olup trans halinde uygulandığında bilinçdışında olumlu değişikliklere ve iyileşmeye yol açmaktadır . Bu seanslar yeteri kadar tekrarlandığında bilinçdışında kalıcı değişiklikler ve iyileşmeler meydana gelmektedir . Kısacası hipnotik trans hali tedaviyi etkili bir şekilde uygulayabilmemiz için bize olanak sağlar . Ancak tedaviyi asıl oluşturan olumlu telkinler ve bu esnada uyguladığımız psikoterapi yöntemleridir . Günümüzde spiritüalizmde ve parapsikolojide kullanılmasının yanı sıra , psikoterapide , kriminolojide ve sancısız doğum , sancısız diş çekme ABD’de dişçilerin yaklaşık dörtte birinin uyguladığı belirlenmiştir , yabancı dili çabuk öğrenme gibi çeşitli amaçlarla birçok alanda kullanılan bir yöntemdir . Ayrıca uluslararası istihbaratta da kullanıldığı ileri sürülmektedir . Manyetik hipnozla yapılan tedavi sistemine ve uzmanlık alanına bir takım ülkelerde biyoterapi adı verilmektedir . Bir başka uyku türüne ilaçla ( enjeksiyonla ) uyku denilmektedir , fakat bu uyku yöntemi metapsişikçilerce , bilinen hipnoz yöntemleri kapsamında ele alınmadığı gibi , bu uyku hali de hipnoz olarak ele alınmaz .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir