iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Gazeteciler Hipnoz Oldu

Gazeteciler Hipnoz Oldu

Erzurum Gazeteciler Cemiyeti , şehirde faaliyet gösteren gazetecilere moral ve motivasyon amacıyla legal doping semineri verdi . Seminerde Ünlü Yaşam Koçu Kadir Demirbüken , katılımcılara hipnoz rehabilitasyonu uyguladı . Tedavi esnasında renkli görüntüler ortaya çıktı . Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonun’da gerçekleşen programa Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Selahattin Şener , Atatürk Üniversitesi İletişim […]

22 Kasım 2015 Pazar - 36 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Gazeteciler Hipnoz Oldu
Erzurum Gazeteciler Cemiyeti , şehirde faaliyet gösteren gazetecilere moral ve motivasyon amacıyla legal doping semineri verdi . Seminerde Ünlü Yaşam Koçu Kadir Demirbüken , katılımcılara hipnoz rehabilitasyonu uyguladı . Tedavi esnasında renkli görüntüler ortaya çıktı .

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonun’da gerçekleşen programa Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Selahattin Şener , Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Uğur Yavuz ve çok sayıda gazeteci katıldı .

Yaşam Koçu Kadir Demirbüken , verdiği konferans esnasında hipnozun beyin rehabilitasyonu olduğunu belirterek , hipnozun hiç bir yan tesiri yada zararının bulunmadığını dile getirdi . Çeşitli videolar ve daha önce öğrencilere uyguladığı sınav terapilerinden örnekler veren Demirbüken , gazeteci katılımcılardan rahatlamalarını ve tüm sıkıntılarını unutmalarını istedi . Koltuklarda oturan gazetecilere ufak bir terapi uygulayan Demirbüken , daha sonra sahneye aldığı 4 kişi ile hipnoz ile neler yapabileceğini gösterdi . Yoğun ilgi gören etkinlikte Demirbüken , hipnoz uyguladığı kişilerin rahatlamasını sağladı . Demirbüken , seminerin sonunda katılımcılara basit stres atma yöntemlerini gösterdi .

” HİPNOZ NEDİR? ”

Hipnoz en basit tanımıyla trans halidir . Trans ise uyku ile uyanıklık arasında bir durum olup , telkin almayı kolaylaştıran bir ruh halidir diyebiliriz . Olumlu telkin tedavi edici bir terapi metodu olup trans halinde uygulandığında bilinçdışında olumlu değişikliklere ve iyileşmeye yol açmaktadır . Bu seanslar yeteri kadar tekrarlandığında bilinçdışında kalıcı değişiklikler ve iyileşmeler meydana gelmektedir . Kısacası hipnotik trans hali tedaviyi etkili bir şekilde uygulayabilmemiz için bize olanak sağlar . Ancak tedaviyi asıl oluşturan olumlu telkinler ve bu esnada uyguladığımız psikoterapi yöntemleridir . Günümüzde spiritüalizmde ve parapsikolojide kullanılmasının yanı sıra , psikoterapide , kriminolojide ve sancısız doğum , sancısız diş çekme ABD’de dişçilerin yaklaşık dörtte birinin uyguladığı belirlenmiştir , yabancı dili çabuk öğrenme gibi çeşitli amaçlarla birçok alanda kullanılan bir yöntemdir . Ayrıca uluslararası istihbaratta da kullanıldığı ileri sürülmektedir . Manyetik hipnozla yapılan tedavi sistemine ve uzmanlık alanına bir takım ülkelerde biyoterapi adı verilmektedir . Bir başka uyku türüne ilaçla ( enjeksiyonla ) uyku denilmektedir , fakat bu uyku yöntemi metapsişikçilerce , bilinen hipnoz yöntemleri kapsamında ele alınmadığı gibi , bu uyku hali de hipnoz olarak ele alınmaz .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler