iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Gazeteciler ifade verdi

Gazeteciler ifade verdi

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın , şehit edilmeden daha önce çekilen ve toplumsal basında bulunan fotoğraflarını yayınlamak suretiyle ” Pkk teşkilatı propagandası yapma ” suçundan haklarında 7 , 5 yıla civarı mapus istemiyle dava açılan gazeteciler geçen gün önce kez hakim karşısına çıktı . İstanbul 14 . Zor Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz 7 maznun ve […]

18 Kasım 2015 Çarşamba - 17 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Gazeteciler ifade verdi
Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın , şehit edilmeden daha önce çekilen ve toplumsal basında bulunan fotoğraflarını yayınlamak suretiyle ” Pkk teşkilatı propagandası yapma ” suçundan haklarında 7 , 5 yıla civarı mapus istemiyle dava açılan gazeteciler geçen gün önce kez hakim karşısına çıktı . İstanbul 14 . Zor Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz 7 maznun ve avukatları katıldı . Cumhuriyet Gazetesi Sorumlulukları Kalan Yazıişleri Müdürü Abbas Yalçın korumasında , ” Biz resimi tüm çıplaklığıyla sunduk . Bu vaziyet pkk teşkilatı propagandası inşa etmek değil , aksine pkk örgütünün şiddetini yansıtması tarafından fiilin korkunçluğunu göstermesi tarafından habercilik anlamında ehemmiyet talep etmektedir . Biz yazarlarımızı teröre kurban vermiş tek gazeteyiz , pkk olayını övmemiz , yasal göstermemiz olası değil . Beraatimi istek ediyorum ” diye sohbet etti .

Suçlamaları reddettiler

Birgün Gazetesi Sorumlulukları Kalan Yazıişleri Müdürü Berkant Gültekin de suçlamaları reddederek devleti acziyet içinde bırakmadıklarını ifade etti . Öbür gazetelerin yöneticileri de suçlamayı kabul etmedi . Savcılık , Cumhuriyet Gazetesi Evrensel Yayım Yönetmeni Can Dündar’ın da arasında yer aldığı tek birlik sanıkların tek sonraki celse ifade vermesine ceza verdi . Şok , Halk , Posta , Yurt , Bu Sabah , Özgür Gündem , Aydınlık ve Birgün gazetelerinin sorumlulukları kalan müdür ve yetkilisi 18 zanlı ile ilgili ” Pkk teşkilatı propagandası inşa etmek ” suçundan 7 . 5 yıla civarı hapisleri istenmişti .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler