Ana sayfa / Haberler / Gazeteciler ifade verdi

Gazeteciler ifade verdi

Gazeteciler ifade verdi
Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın , şehit edilmeden daha önce çekilen ve toplumsal basında bulunan fotoğraflarını yayınlamak suretiyle ” Pkk teşkilatı propagandası yapma ” suçundan haklarında 7 , 5 yıla civarı mapus istemiyle dava açılan gazeteciler geçen gün önce kez hakim karşısına çıktı . İstanbul 14 . Zor Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz 7 maznun ve avukatları katıldı . Cumhuriyet Gazetesi Sorumlulukları Kalan Yazıişleri Müdürü Abbas Yalçın korumasında , ” Biz resimi tüm çıplaklığıyla sunduk . Bu vaziyet pkk teşkilatı propagandası inşa etmek değil , aksine pkk örgütünün şiddetini yansıtması tarafından fiilin korkunçluğunu göstermesi tarafından habercilik anlamında ehemmiyet talep etmektedir . Biz yazarlarımızı teröre kurban vermiş tek gazeteyiz , pkk olayını övmemiz , yasal göstermemiz olası değil . Beraatimi istek ediyorum ” diye sohbet etti .

Suçlamaları reddettiler

Birgün Gazetesi Sorumlulukları Kalan Yazıişleri Müdürü Berkant Gültekin de suçlamaları reddederek devleti acziyet içinde bırakmadıklarını ifade etti . Öbür gazetelerin yöneticileri de suçlamayı kabul etmedi . Savcılık , Cumhuriyet Gazetesi Evrensel Yayım Yönetmeni Can Dündar’ın da arasında yer aldığı tek birlik sanıkların tek sonraki celse ifade vermesine ceza verdi . Şok , Halk , Posta , Yurt , Bu Sabah , Özgür Gündem , Aydınlık ve Birgün gazetelerinin sorumlulukları kalan müdür ve yetkilisi 18 zanlı ile ilgili ” Pkk teşkilatı propagandası inşa etmek ” suçundan 7 . 5 yıla civarı hapisleri istenmişti .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir