iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Genelkurmay’dan Dağlıca Açıklaması

Genelkurmay’dan Dağlıca Açıklaması

TSK’dan Dağlıca saldırısı sonrası ilk açıklama geldi. Açıklamada, ‘Patlama neticesinde Kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştu’ denildi.

07 Eylül 2015 Pazartesi - 76 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Dağlıca’daki yıldırı saldırısına bağlı izah yaptı. Açıklamada, ’06 Eylül 2015 haset Dağlıca – Yüksekova yolunun ulaşıma açılması için düzenlenen operasyonda 3 sayı El Yapımı Patlayıcı bulunarak imha edilmiştir. Operasyonun devamında yola döşenen öbür El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile 2 zırhlı aracımız ağırbaşlı hasar görmüştür. Patlama sonucunda Kahraman tabanca arkadaşlarımızdan martir ve yaralananlar olmuştur’ denildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi genel ağ sitesinden zaman 02.20’de meydana getirilen yazılmış açıklamada, şu ifadelere arazi verildi:

’24 Temmuz 2015 tarihinde başlatılan hararetli iklim harekâtı ile yurtdışındaki Bölücü Terör Örgütüne ilgilendiren hedeflerin hınç dibine katılması sonucunda ağırbaşlı hasar ve kayıplar verdirilmesini müteakip yurtiçindeki Bölücü Terör Örgütüne ilgilendiren hedeflerin imhası için operasyonlara çaba verilmiştir.

Özellikle Hakkâri sahasında Bölücü Terör Örgütü kabilinden göz ve köprülerin tahribi ve yollara El Yapımı Patlayıcıların döşenmesi zımnında halkımızın muvasala olanakları kısıtlanmıştır. Bölge halkımızın emniyet ve dirlik ortamında ulaşımına olanak hasretmek için 04 Eylül 2015 tarihinden itibaren başlatılan operasyonlar dağlık bölgede ve yollarda gece gündüz bitmeme etmektedir.

6 Eylül 2015 haset Dağlıca – Yüksekova yolunun ulaşıma açılması için düzenlenen operasyonda 3 sayı El Yapımı Patlayıcı bulunarak imha edilmiştir. Operasyonun devamında yola döşenen öbür El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile 2 zırhlı aracımız ağırbaşlı hasar görmüştür. Patlama sonucunda Kahraman tabanca arkadaşlarımızdan martir ve yaralananlar olmuştur.

13 HEDEF VURULDU

Bölgeye yürütme edilen hararetli iklim harekâtı kapsamında dü sayı F-16 ve dü sayı F-4 ile Bölücü Terör Örgütüne ilgilendiren mecmu 13 maksat vurulmuştur. Yaşanan baş döndürücü aksi iklim koşullarına karşın operasyona kararlılıkla bitmeme edilmektedir.

Bizleri dip birlikte hınç ve üzüntüye boğan bu tiksindirici saldırıda yaşamını kaybeden eren şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin altın ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda vurulan Kahraman tabanca arkadaşlarımıza çabuk şifalar dilek ediyoruz. Bölgede ameliyat bitmeme etmekte olup müteakip gelişmeler için bilim verilecektir. Kamuoyuna hürmet ile duyurulur.’

DAĞLICA’DA 15 ASKER ŞEHİT, GELİŞMELER İÇİN TIKLAYINÇÖZÜM SÜRECİ HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler