iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Glutensiz Ekmek

Glutensiz Ekmek

  Çölyak hastalarının en büyük düşmanı gluten; çavdar, arpa, buğday gibi tahılların içerisinde bulunmaktadır. Aynı zamanda hamur işlerine kıvamı ve esnek yapıyı kazandıran bir proteindir. Fakat çölyak hastalarının gluten içeren besinlerden mümkün olduğu kadar uzak durmaları gerekmektedir. Bu hastaların, yiyip içtikleri her şeye oldukça dikkat etmeleri gerekir. Ekmekte de gluten olduğu bilinse de çölyak hastaları […]

24 Nisan 2017 Pazartesi - 0 kez bakılmış
Facebook 0 Twitter 0

 

Çölyak hastalarının en büyük düşmanı gluten; çavdar, arpa, buğday gibi tahılların içerisinde bulunmaktadır. Aynı zamanda hamur işlerine kıvamı ve esnek yapıyı kazandıran bir proteindir. Fakat çölyak hastalarının gluten içeren besinlerden mümkün olduğu kadar uzak durmaları gerekmektedir. Bu hastaların, yiyip içtikleri her şeye oldukça dikkat etmeleri gerekir. Ekmekte de gluten olduğu bilinse de çölyak hastaları düşünülerek glutensiz ekmek üretimi yapılmaktadır.

Neden Glutensiz Ekmek?

Çölyak, PKU, böbrek, çeşitli karaciğer, trozinezmi vb. kalıtım yolu ile geçen, beslenme bozuklukları olarak da adlandırılan hastalıklarda glutensiz ekmek tercih edilir. Böylece, bu hastalığa sahip olan insanlar, protein oranının oldukça düşük olduğunu bilerek rahatça tüketebilirler. Aynı zamanda glutensiz ekmeğin, normal ekmekten tat olarak hiçbir farkı bulunmamaktadır.

Glutensiz Ekmek Fiyatları

Glutensiz ekmek fiyatları son derece uygun ve sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Hastalık etmeni bulunan insanların sağlıklı bir şekilde beslenmesi için market, bakkal, internet, alışveriş merkezleri gibi yerlerde kolayca ulaşıma sunulmaktadır. www.dogaevinizde.com ‘dan glutensiz ekmeklere göz atabilir, dilediğinizi alıp, afiyetle yiyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı medyum timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler