iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Golf turizmine G20 darbesi

Golf turizmine G20 darbesi

Antalya Golf Kulüp Genel Müdürü Uğur Budak, Serik İlçesi’nde kasım ayında yapılacak G20 Zirvesi’nin bu sezon pek de iyi gitmeyen golf turizmine darbe vurduğunu söyledi.

07 Eylül 2015 Pazartesi - 55 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Budak, güzeşte yıl 67 bin hile oynanan teşrinisani ayında bu yıl G20 Zirvesi zımnında bu rakamın nısıf yarıya düşeceğini savundu.Antalya Golf Kulüp Genel Müdürü Uğur Budak, bu yıl golf turizminin dayanıklı iç açıcı geçmediğini belirtti. 

Mart ve april aylarında baş döndürücü dobra revan golf turizminin mayısla baş başa durgunluğa girerek tamamı kır çirkin geçirdiğini aktaran Uğur Budak, ‘G20 Zirvesi, kasımda bu alanda yapılacak ve alana ulaşım kısıtlanmış olacak. 4 gündüz süresince doruk düşüncesince ağız ağıza bu semt kapatılacak, haricen kimesne girmeyecek. Yani alana tek golfçü hile oynamaya giremeyecek. Bu sebepten dolayı golf turizmi iri zarara uğrayacak’ dedi.

‘RAKİPLER PROMOSYON YAPTI’

Geçen senea kıyasla bölgedeki rezervasyonlarda azalış kaydedildiğini vurgulayan Uğur Budak, şöyleki bitmeme etti:’Rezervasyonların yanında bölümü ne eyvah ki silme oldu. G20 Zirvesi’nden ötürü teşrinisani ayında aktör alamayınca rakiplerimiz Portekiz ve İspanya kabil ülkeler, bu hali değerlendirerek türlü promosyonlar yaptı. Satış kampanyaları geliştirdiler. Yıllardır o alana gitmeyen golfçüler bu yıl o yerlere gidiyorlar. umut ederiz ki o alana revan golfçüler yeniden Türkiye’ye gelir.’ 

‘TURİZMCİLERE SORULMADI’

G20 Zirvesi’nin diyar tanıtımı düşüncesince iri ehemmiyet taşıdığına dikkati çekici Uğur Budak, şöyleki dedi:’Buna itirazımız bulunmayan ancak gol turizmi düşüncesince negatif olacak. Yani teşrinisani ayında alanda mevcut golf tesisleri alıcı alamayacak. Çünkü Avrupa’daki golf sahalarının çokları kapalıdır. Kasım kocaoğlan golf turizmi düşüncesince en ehemmiyetli aydır. Tabi burada dokunca gören hemen golfçüler olmayacak. 

Taksicisinden, restoranına denli bölgedeki esnaflar da dokunca görecek. Geçen yıl teşrinisani ayında 67 bin hile oynandı. Bunun bu yıl yüzdelik 50’sini kaybedeceğiz. Bu anlama gelir ki bu yıl alana 6 bin şahısnin üzerinde golfçü gelmeyecek. Yani golf turizmindeki zararımız 10- 15 milyon euro olacaktır. Bu zirvE önceleri turizmcilere bu gün sorulmadı. Keşke açıklık ayında olsaydı. Burada her insanın minimum dokunca göreceği yanında gün verebilirdik.’

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler