Ana sayfa / Teknoloji / HARİCİ HARDDİSK ÇEŞİTLERİ

HARİCİ HARDDİSK ÇEŞİTLERİ

 

Yedekleme işleminin yapıldığı cihazlara harici harddisk denmektedir. Bilgisayarlarda bulunan dahili harddisklerde bir farkı yoktur. Bilgisayarlarınızın çökme ya da bozulma durumlarına karşı alınacak önlemlerden biri olan harici harddiskler bir nevi kurtarıcıdır. Kablo yardımı ile bilgisayara takılarak istenilen tüm belgeler harddiske aktarılabilir. Sitede her bütçeye ve isteğe uygun modellerde harddiskler bulunur. Bu konu da siteyi inceleyerek kendinize en uygun modeli bulabilirsiniz. Siteden fiyat, marka, büyüklük ve daha pek çok kriteri belirleyerek detaylı arama sağlayabilir böylece oluşacak vakit kaybının önüne geçebilirsiniz.

Harici harddisklerin taşınması ve kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Boyut olarak küçük ama işlev olarak büyük olan bu harici harddisklerin çeşitli modelleri bulunur. Büyüklük bakımından ise iki model ile karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan biri öncelikli olarak 2.5 inç büyüklüğüne sahip modellerdir. Tek bir kablo ile bilgisayara bağlanabilen ve herhangi bir güç beslemesine ihtiyacı bulunmayan cihazlar, en çok kullanılan modeller olarak karşımıza çıkar. Diğer bir model ise 3.5 inç büyüklüğüne sahip cihazlardır. Taşınması diğer modele göre daha zor olsa da büyüklük bakımından diğer cihaza göre daha fazla belgeyi saklama imkânına sahipsinizdir.

Harici harddisk modellerinin içine istenilen her bilgi ve belgenin yanı sıra film, fotoğraf ve daha pek çok büyük boyutlara sahip programları içine atabilirsiniz. Site üzerinde belirtilen harici harddisklerin tüm özelliklerini inceleyerek beğendiğiniz bir modeli anında mağazadan gelen tekliflerine göz atabilirsiniz. Mağazalardan gelen fiyat teklifleri sayesinde ürünlerin ne kadar olduğunu ve hangi mağazanın daha avantajlı olduğunu görebilirsiniz. http://www.bilio.com/tasinabilir-harici-disk-c3103/ linkine tıklayarak site üzerinden tüm modelleri inceleyebilirsiniz.

 

hakkında admin

Bunda Bakın

Samsung Telefonlar

  Teknoloji konusunda bir dünya devi olan Samsung, cep telefonu sektöründe ve özellikle akıllı telefonlarda ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir