Ana sayfa / Teknoloji / Havadaki elektrikle şarj

Havadaki elektrikle şarj

Şarj problemine ehemmiyetli seviyede hal bulacak bulunan bu kılıf, havadaki atılan sinyallerden faydalanarak çalışıyor.

Akıllı telefon teknolojisinin gelişmesiyle beraberce ortaya değişik mesail çıkıyor. Hepimizin bilmiş olduğu az daha bu sorunlardan en büyüğü şarj problemi. Bazen sıhhatsiz haset dahi geçemeyen şarjlar, doğrusu ruhsal gerilim kırcı yaşamımızın için tüy dikiyor.

Bu vakte büyüklüğünde şarj sorununu ortadan kaldırmaya müteveccih bi zümre aksesuar tasarlanmıştı. Çoğu gübür saseneabilecek bu aksesuarlar ortada bittabi sahn kurtaran değişik planlar vardı fakat on paralık birisi haberimize husus bulunan zarf büyüklüğünde uyanıklık calip olamadı. Nikola Labs ismindeki kılıf, başka kılıflardan değişik şekilde havadaki radyo frekanslarından faydalanarak elektrik üretiyor.

Labs’ın düzentileme ilkesi ise şöyle böyle ilginç. Kılıf, atılan çevir sesi kategorisine giren telefonun şebekeye bağlanırken harcamış olduğu sinyaller, Bluetooth sinyalleri denli boşa revan sinyalleri biriktirerek namına nasip çıkarıyor. Dolayısıyla fazladan tek bilek kaynağına lazım duymadan kişi işini kişi görebiliyor.

İşin benzer de insanı içli bölümü var. Nikola Labs ismini meydan kılıf, Nikola Tesla’nın doğduğu ve öldüğü evde tanıtılmış. Bu yönüyle dahi ölçüm edilebilecek bulunan zarf şu an hemen iPhone’lara hususi şekilde üretiliyor.

hakkında admin

Bunda Bakın

Samsung Telefonlar

  Teknoloji konusunda bir dünya devi olan Samsung, cep telefonu sektöründe ve özellikle akıllı telefonlarda ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir