Ana sayfa / Haberler / HDP’li bakanlardan ilk açıklama

HDP’li bakanlardan ilk açıklama

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamış bulunduğu kabinede toprak meydan HDP’li Müslüm Doğan (Kalkınma Bakanı) ve Ali Haydar Konca’dan (Avrupa Birliği Bakanı) ilk açıklama geldi. 

YENİ AB BAKANI HDP’Lİ ALİ HAYDAR KONCA

“Biz beraberce duygudaşlık hazırlamaya hazırız. Kabinede MHP’li olmuş, HDP’li olmuş, bu tarz şeyleri benzeri kenara sevk etmek gerekiyor. Biz beraberce sorunları konuşmaya hazırız. Buna gerekseme var. Sayın Tuğrul Türkeş’in kabinede toprak almasının bizlere benzeri ziyanı yok. Bu hükümet anayasal zorunluluktan meydana gelen benzeri hükümet, nedeniyle benzeri görev hükümeti değildir. O manada görev üretimine müteveccih baş döndürücü müttehit araba fırsatı bulunduğu düşüncesinde değilim.”

HDP’Lİ KALKINMA BAKANI MÜSLÜM DOĞAN

“Sayın Başbakan aradılar, görevlendirildiğimi söylediler. Hayırlı olsun dediler. Biz de bu göreve anık olduğumuzu, partimizin programı temelinde, dünya kalkınmasıyla ilişik programımızı uygulayacağımızı tek keder duymadan seçime büyüklüğünde bu çalışmalarımızı yürüteceğimizi söyledik. Ülkemize, kuma vatanımıza, topu topu vatandaşlarımıza yararlı olsun diyoruz. Biz bu ülkenin yönetimine isteyen vir partiyiz. Ortaya koyduğumuz cedit hayat modeliyle bu ülkeyi yönetebileceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.”

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir