iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

HDP’ye AB ve Kalkınma Bakanlığı Düştü

HDP’ye AB ve Kalkınma Bakanlığı Düştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu 63. Seçim Hükümeti’nde Avrupa Birliği ve Kalkınma Bakanlığı HDP’li vekillere düştü.

28 Ağustos 2015 Cuma - 57 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın onayını aldıktan sonradan cedit Bakanlar Kurulu’nu açıkladı. Kurulan cedit kabinede HDP’li milletvekillerine ne bakanlıkların düşeceği baş döndürücü tartışılıyordu. Açıklanan listeyle bu istifham da cevabını buldu.

HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca Avrupa Birliği Bakanı, HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan Kalkınma Bakanı oldu. HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel ise nezaret teklifini onama etmediğini henüz önceleri açıklamıştı.

MGK’DA YOKLAR

HDP’nin MGK’ya girip girmeyeceği konusu ise gine ağız dalaşı mevzularından biriydi. HDP’lilerin fariza almış olduğu bakanlıklar MGK’ya katılmıyor. HDP’li bakanlar 2 Eylül’deki Milli Güvenlik Kurulu toplantısında olamayacak.

MÜSLÜM DOĞAN KİMDİR?

15 Ekim 1959 tarihinde Sivas’ın Divriği ilçesinde dünyaya geldi. Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden çıkışlı oldu. Gazi Üniversitesi kent Plancılığı Bölümünde erdemli lisans yaptı. Uzun senelar SGK’da bölüm müdürlüğü ve kat resi bey vekilliği yaptıktan sonradan 2012 de zor oldu. HDP’nin kuruluşunda arazi aldı ve geçmiş fasıl MYK üyesi namına fariza yaptı. Ayrıca TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası GYK üyeliği, Divriği Derneği Başkanlığı ve Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanlığı yaptı. Alevilik üstüne ve mesleksel özellikte baş döndürücü sayıda yayınlanmış yazıları bulunmaktadır.

2015 Genel Seçimleri HDP 25. Dönem milletvekilidir. Evli ve benzer bebek babasıdır.

ALİ HAYDAR KONCA KİMDİR?

7 Haziran seçimlerinde Kocaeli’den HDP saylav seçilen Konca Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1971 seneında çıkışlı olduktan sonradan ilçe imtihanını kazanarak kâh ilçelerde ilçe yapmış, 12 Eylül darbesinden sonradan görevden uzaklaştırılmıştı. Vartolu bulunan ve benzer fasıl Kocaeli İnsan Hakları Derneği başkanlığı da özne Konca, 1989 seneındaki domestik seçimde SHP’den uray sedir üyesi seçilmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler